Wpis z mikrobloga

Witam państwa bardzo serdecznie
Sprawiłem sobie swoją pierwszą gitarę akustyczną w życiu i czuję się, jak homo habilis obok komputera
Przeglądam strony, czytam i coraz bardziej się frustruję, bo ci ludzie chyba trollują. 3 struny w tym samym progu, a czwarta próg dalej i nazwane jako akordy dla początkujących ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Macie jakieś strony ZE ZDJĘCIAMI, a nie grafikami, jak powinno się chwytać? Znalazłem takie www, jednak wszystko jest zasłonięte, bo zdjęcia robił ktoś bardzo ogarnięty.

Druga sprawa, uczyć się grać jednej piosenki i jej akordy?

Czy może od razu uderzać do nauczyciela? Wiem, że nauczę się w ten sposób o wiele więcej i szybciej, ale czy nie stracę pieniędzy na samym starcie?

#gitara
  • 8
@Thide: też miałem problem z chwytami, kolega musiał mi je pokazywać XD
Zaś grania samego nauczyłem się po prostu ucząc się kawałków. Zależy też czy chcesz umieć grać po prostu czy masz zamiar grać coś konkretnego
@Thide:
1. znajdź utwór który chcesz grać
2. wpisz jego tytuł w youtube + dopisz guitar lesson [jeśli to nie polska piosenka]
3. próbuj robić to samo co na filmiku. zwykle na początku masz jak ma to brzmieć, potem wytłumaczone a potem grane krok po kroku ze zbliżeniami na rękę, prościej się już chyba nie da
@Thide: gram od 4 lat. wbrew temu co tu piszą zacząłem od razu od elektryka. po roku wrzuciłem grube struny, palce bolą mnie nawet dziś. nigdy nie byłem na lekcji gitary. i wiesz co? umiem grać. nie uczyłem się akordów, choc to pomaga. nauczyłem się ich w trakcie nauki piosenek - po prostu zauważyłem, że są w nich powtarzające się chwyty i to musi być to.zacznij coś w miarę prostego co