Wpis z mikrobloga

#oc #motoryzacja witam mirkow. Chciałem kontynuować wątek http://www.wykop.pl/wpis/20162419

Dostałem wycenę od rzeczoznawcy, oczywiście zanizona na zammienikach, jak walczyć o uczciwa wycenę? Czy jest jakaś firma która pomoże w walce jednocześnie nie biorąc 50% prowizji. Dodam tylko że cena zderzaka w ASO to 2400 listwy ozdobnej 900, dokładka zderzaka 400 oraz hak 1300... Co robić dalej
golden87 - #oc #motoryzacja witam mirkow. Chciałem kontynuować wątek http://www.wykop...

źródło: comment_61QC5OW7AEEd1MPcKVlYuXUtPU8wfkyJ.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a mówią że to te proamy i axy nie wypłacają i podniesienie składki do wartości PZU załatwi sprawę. Tu jak widać ubezpieczający to właśnie PZU.

@golden87: A teraz się nie da załatwić sprawę bezgotówko? Czyli oddajesz auto do ASO, oni naprawiają i ściągają sami kasę od ubezpieczyciela?
  • Odpowiedz
@golden87: amortyzacja, urealnienie, odchylenie, złodziejstwo... nieważne jak to nazwą nie mają prawa zastosować. Wstawiasz samochód do swojego warsztatu i przedstawiasz nową kalkulację do akceptacji. Odwołujesz się już teraz (mailowo) od amortyzacji i pytasz o to, w jaki sposób wzbogacisz się na szkodzie o ten współczynnik (tylko wtedy moga dokonać potrącenia).
  • Odpowiedz
@golden87: jedź do ASO, poproś o kosztorys i wyślij wezwanie do zapłaty różnicy pomiędzy tym co wypłacili a tym co mówi ASO. BTW nigdzie nie jest napisane, że musisz naprawiać nawet auto. Chociaż pewnie napiszą, że chcą faktury potwierdzające naprawę. PZU zaniża wszystko. Od części po robociznę. Ja miałem szkodę na 8800zł a oni wypłacili 1900zł. Teraz mają sprawę w Sądzie.
  • Odpowiedz
Ja w odpowiedzi na takie pismo, zrobiłem ekspertyzę u rzeczoznawców automobilklubu, kosztowała 300 zł. Do wyplaty miałem 9 tys., wycena była na 2,4 tys. Wystarczyło i wypłacili.
  • Odpowiedz
@golden87 jak zapodasz im to z tymi cenami to moga stwierdzic ze naprawa przewyzsza wartosc pojazdu i jest ekonomicznie nieuzasadniona. to nie jest takie proste. a b5 fl wart wiele nie bedzie a to ze ty dbasz i dmuchasz nikogo nie obchodzi.
  • Odpowiedz
@hocuspocus jak co to znaczy? wiesz co to jest szkoda calkowita? nie ma czegos takiego ze ktos ci p----------i w golfa za 5 tysiecy a naprawa wyjdzie 15k i jakis ubezpieczyciel ci to wyplaci.
  • Odpowiedz
@mickovsky: to jest oczywiste, że wartość naprawy nie może przekraczać wartości auta. Ale nawet gdy wartość naprawy jest powiedzmy niższa o 100zł od wartości auta to ekonomicznie zasadne jest naprawianie zamiast orzekania szkody całkowitej.
  • Odpowiedz