Wpis z mikrobloga

Rozważam Mi5 z gearbest, dokładniej ten link: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_294066.html
Jestem teraz w Niemczech i ibuygou się tutaj znacznie mniej opłaca (brak ubezpieczenia od vatu), a gearbest bardziej (bo ma Germany Express bez cła i vatu, jeśli dobrze rozumiem).
1) Czy gearbest instaluje legitne MIUI czy jakieś syfMIUI? To jest potencjalnie ważne pytanie ze względu na zapis: "Any alterations such as upgrades, modding with custom ROMs, rooting or flashing the Android device with other firmware will automatically void the device's warranty."
2) Czy ta gwarancja gearbest jakoś działa (tzn. od biedy można wysłać do Chin i rzeczywiście naprawią), czy są z tym problemy?

#mi5 #xiaomi #chinskiecuda #gearbest #ibuygou
  • 16
Jestem teraz w Niemczech i ibuygou się tutaj znacznie mniej opłaca (brak ubezpieczenia od vatu),


@lm01: jak coś zawsze możesz zamówić do Polski i ktoś ci wyśle do Niemiec
@lm01: Odblokowanie bootloadera to teraz nawet kilka godzin. Już nie trzeba czekac miesiąca.
Po odblokowaniu bootloadera wgranie stable global wersji (miui 8) to kwestia ściągnięcia nie całego 1,5GB i 10min aktualizacji.

W tej sytuacji nie ma znaczenia skąd kupisz - byleby było oryginalne. To co będzie wgrane nie ma większego znaczenia.
Jeśli będize to stable wersja i z legalnie zdjętym bootloaderem bez wgranego superSU (root) - to każda gwarancja dziala
@Andczej Próbowałem tak zrobić, ale adres wysyłki ibuygou musi się zgadzać z adresem PayPal, co w praktyce oznacza, że do Polski mógłbym wysłać tylko na adres rodziców, a wolałbym zaangażować w to kogoś bardziej obcykanego technologicznie niż oni (np. żeby sprawdził telefon zaraz po przyjściu, nagrał otwieranie paczki).
@Supaplex Ok. Nie mam doświadczenia z wgrywaniem ROMów, ale jeśli wystarczy podążać za jakimś poradnikiem, to raczej ogarnę.
@aforex od mi5 lepszy jest chyba tylko oneplus 3, ale chyba nie da się go kupić legitnie taniej niż za 1800 zł (a więc 50% więcej od tego, ile będzie kosztował mi5). Zresztą, przy zakupie op 3 może dojść jeszcze vat, jeśli się nie mylę? Czy oni te telefony mają już na miejscu w Europie?
@Supaplex Ok, dzięki!
Próbowałem tak zrobić, ale adres wysyłki ibuygou musi się zgadzać z adresem PayPal, co w praktyce oznacza, że do Polski mógłbym wysłać tylko na adres rodziców, a wolałbym zaangażować w to kogoś bardziej obcykanego technologicznie niż oni (np. żeby sprawdził telefon zaraz po przyjściu, nagrał otwieranie paczki).


@lm01: zmień adres na PP
@Andczej to jest jakiś pomysł. Zastanawiam się tylko, czy nadal się opłaca dodatkowa kasa i kłopot z ibuygou (ubezpieczona wysyłka z PL do DE też nie będzie za darmo).
@Felonious_Gru I nie było z tym większych problemów?
OK. Kurczę, przydałby się ktoś, kto mógłby się też wypowiedzieć o gwarancji gearbest. Bo jeśli to w praktyce "brak gwarancji", to raczej nie zaryzykuję.
@lm01 oneplus od dawna ma już magazyny w Europie, system - czysty android, gwarancja, której nie tracisz bawiąc się z systemami
od 3 lat mam #oneplus #one, nie narzekam, bardzo dobry telefon, solidnie wykonany i po takim czasie jeszcze z dobrymi 'bebechami'
@aforex: ale większy a może kolega nie lubi tak dużych telefonow
@lm01: zmieniłem kraj docelowy na Germany, ale ktora ta wysylka jest z gwarancja braku VATu?
Unregistered Air Mail 15 - 35 business days FREE SHIPPING
Registered Air Mail 15 - 32 business days FREE SHIPPING
Priority Line 7 - 15 business days FREE SHIPPING
Expedited Shipping 3 - 7 business days $15.09 <= ta?