Wpis z mikrobloga

tak sobie pisałem jakieś głupoty i pomyślałem..
#!$%@?. Chyba naprawdę się spakuje i wrócę do Polski.

Tutaj z lokalnymi nie da się rozmawiać, bo albo są starzy i mają swoje hermetyczne kręgi nie dla mnie.
Albo
młodzi to mocno #lewackalogika , polityczna poprawność i ogólnie zawsze nie wiedzą zbyt wiele, ale myślą, że bla bla bla bla care for the world bla bla bla care for africans bla bla bla care for poor not priviledged imigrants bla bla bla..

A jak im powiesz, że sam przyjechałeś jako biedny imigrant i na podwórku miałeś patologię mocną i mimo tego skończyłeś tutaj studia i jesteś inżynierem, więc inni też mogą..
to zmieniają temat albo nagle się okazuje, że muszą coś szybko zrobić jeżeli rozmowa była przy kawie w pracy.

#zalesie
  • 12
@rzet: Angole/Skandynawia to #!$%@?ńcy jeśli chodzi o poprawność polityczną jedyny plus jest taki że nie ma tego zamordyzmu u nich co u nas przesiąknął już z dwa pokolenia...
A jak tam nastawienie mieszkańców w IRL do PLkow?


@ftswwa: a ja wiem. Zależy.
Starzy są ok, dużo z nich tulało się po UK czy innej emigracji. Rozumieją jak to jest.

Młodzi to pokolenie "You are special" i takie fajtłapy trochę. Nie lubią nas raczej, bo konkurencję im robimy.

Biedota nas niby nie lubi, bo 'they toook our jaabs', chociaż siedzą na socjalu 3 pokolenie.

Ogólnie otwarcie nie ma agresji, ale
tak jak u nas z ukraincami


@ftswwa: pewnie tak.

Ostatnio była dyskusja w kuchni jak polacy mimo, że jeżdżą za granicą nie chcą u siebie 'imigrantów' czyt. nierobów z afryki...
Powiedziałem co myślę i że wcale nawet irlandia dobrze nie wyszła na tym, że wpuściła jakieś 200tys polaków (kraj ma 4.7mln), no i napisałem że widzę co tu się dzieje tak jak i inni polacy widzą co się dzieje w innych
@ftswwa: Mówiąc szczerze nie zauważyłem negatywnego nastawienia do Ukraińców nawet w kręgach narodowych i kibicowskich (Wrocław). Raczej wszyscy traktują ich z życzliwością i traktują jako osoby które prędzej czy później staną się Polakami.
@AndrusZgc ja tam nic do nich nie mam o ile pracują uczciwie (tzn. Płacąc podatki) ale kilkukrotnie spotkałem się z opiniami, że psują rynek przy pracach niskiego szczebla, w budowlance, bo robią na czarno i wiadomość kogo naszym januszom biznesu opłaca się bardziej zatrudnić