Wpis z mikrobloga

Jejku, pierwszy raz odkąd zaczęłam jazdę konną, mogłam sama nim pokierować. (ʘʘ) Do tej pory jeździłam pod ścisłym okiem instruktora. A konie mają w zwyczaju sprawdzać na ile mogą sobie pozwolić. W pewnym momencie kobyła stanęła na środku i ani ruszy, myślałam, że będę na niej siedzieć do końca życia. :P Ale w końcu rozkminiłam, że samo ciągnięcie wodzy nic nie da i trzeba ją pchnąć w bok łydkami. Boję się, co to będzie gdy dojdzie do galopu, jak nic zlecę na dupę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Niemniej polecam każdemu spróbować tego sportu!
#konie #jazdakonna #oswiadczenie #gownowpis
  • 63
  • Odpowiedz
@Rolkam: Miałem kiedyś u siebie konie jak byłem gówniak i darze je ogromnym szacunkiem, kiedyś będe miał znowu. Ale co tutaj to nawet ja nie, jakieś puśliska to już mnie przerasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sehuniasta: polecam tez bys w domu cwiczyla rownowage na takiej duzej pilce do cwiczen plus wzmocnienie miesni nog+kregoslupa, pocwicz tydzien, a sama 'poczujesz' postepy :) ogolnie jest duzo poradnikow na necie mozesz poszukac jak masz motywacje do bycia amazonka
  • Odpowiedz
@Rolkam: studia? To uczelnia nie sponsoruje? Słyszałem, że niektóre organizują taki wf i dopłacają. Poorientuj się.

@sehuniasta: ale jaki sprzęt? :P jedyny w sumie jaki Ci potrzeba to leginsy i buty. Nawet kask i bacik dostaniesz :P
  • Odpowiedz
@Precypitat: miałam na myśli kamizelkę, buty typu sztyblety bodajże, kask akurat mam swój, no i inne elementy mniej lub bardziej zaawansowane z wyposażenia. Ale to jest ważne dopiero, gdy się zaczyna przygodę z galopem, czyli taką poważną jazdę, ja się jeszcze nie muszę martwić o resztę. :P
  • Odpowiedz
@sehuniasta: jak dla mnie podstawa to odpowiednie buty (czyli masz, więc ok, choć przydałyby się jeszcze sztylpy, ale powiedzmy że na razie skarpety dadzą radę) i własny kask (bo koniarze mają pchły ( ͡º ͜ʖ͡º) )

a sensowności kamizelki to nigdy nie widziałem, może @Rolkam: mi wytłumaczysz, bo nie wiem przed czym ona niby chroni i jak :P
  • Odpowiedz
polecam tez bys w domu cwiczyla rownowage na takiej duzej pilce do cwiczen plus wzmocnienie miesni nog+kregoslupa


@Rolkam: @sehuniasta: polecam martwy ciąg, dobrze przysposabia do półsiadu :P bo potem to lędźwia odpadają jak za długo się tak jeździ.

A przysiady po to, by jeźdźcy za Tobą też skorzystali na Twoim półsiadzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@sehuniasta: i pamietaj zawsze w kasku jezdzic. Moja cwana kumpela jezdzila bez i dostala w czambo z kopyta. Nie bylo fajnie
@Precypitat: na jazde w teren polecam, jak jest mozliwosc upadku na twarda powierzchnie. Kamizelka chroni kregoslup podczas upadku, usztywnia i takie tam. Jeden minus, ze bardzo przeszkadza w jezdzie bo jest sztywna i czlowiek od razu zmienia swoja postawe, trzeba troche pojezdzic zanim sie znow nabierze dobrych nawykow.
  • Odpowiedz
@Rolkam: dzięki.

A co do kasków, to oczywiście polecam i to szczyt rozsądku. Ale z jednej strony rozsądek a z drugiej... chęć wiatru we włosach i bycia fotogenicznym :P jak pamiętam, to gdy tylko mogłem jeździłem bez. Teraz myślę, że to głupie.
  • Odpowiedz
Boję się, co to będzie gdy dojdzie do galopu, jak nic zlecę na dupę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@sehuniasta: eh te pierwsze upadki(ʘʘ) az sie nostalgia mi wlaczyla, tyle emocji, tyle opowiadan, ze sie prawie smierc widzialo.
Pamietam jakby to bylo wczoraj, gdy pierwszy raz probowalam wysiadywany klus i powoli zsuwalam sie w bok, ja panika bo co robic i zamiast sie hehe
  • Odpowiedz
@sehuniasta: ciezko powiedziec ile jezdzilam, tak w sumie to od podstawowki, ale z bardzo duzymi przerwami. Tak prawdziwie 'swiadomie' i regularnie patrzac na jezdziectwo jako trening to zaczelam dopiero w liceum, ale powiem wam szczerze, ze nigdy nie spotkalam dobrego instruktora, ktory by mnie uswiadomil jak prawidlowo powinnam wykonywac dosiad (bo to czynnosc aktywna, a nie tylko siedzenie na pupie), co dokladnie powinnam poprawic w komunikatach jakie wysylam koniowi, jak powinnam
  • Odpowiedz
  • 0
@sevenofnine: Przypominam, że to ja mam wodze. :D Więc koniec końców i tak wyjdzie na moje.( ͡° ͜ʖ ͡°)


Oj, żebyś się nie zdziwiła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ucz się ucz. Nie zaznał jeździectwa blasku kto nie całował nigdy piasku. Dla pocieszenia galop łatwiej jest opanować niż kłus ćwiczebny. :)
  • Odpowiedz