Wpis z mikrobloga

Wszedłem sobie na rosyjskie portale i przykro patrzeć jak #ruskapropaganda ośmieszyła Macierewicza i Polskę. Przypuszczam, że nawet tworząc tak oczywistego fejka za target obrali szare masy społeczeństwa, bo one są podatne na teorie spiskowe i nie marzyli nawet, że w pułapkę złapie sie czołowy minister sporego europejskiego kraju.

Najpierw na podrzędnych rosyjskich portalach puścili mającego już rok fejka o rzekomej sprzedaży Mistrali Rosji za 1 dolara.
Zostało to przepisane przez podrzędne polskie portale i poseł Kukiz'15 zadał Macierewiczowi pytanie:
''Czy prawdą jest, że po utraceniu tego kontraktu Francuzi sprzedali te okręty do Egiptu, a Egipt sprzedał je do Rosji? Chcę tu powiedzieć, że Rosja od dwóch dni we wszystkich mediach o tym aż "pieje" - pytał szefa MON Jakubiak.''

Otóż poseł Jakubik myli się w tym pytaniu ( co mnie nie dziwi bo to dyletant). Nieprawdą jest, że wszystkie media rosyjskie o tym ''piały''. Pisały portale w rodzaju Frondy zajmujace sie rozprzestrzenianiem propagandy niskiego poziomu (czytaj wymyślonych wiadomości) , a te większe i poważniejsze nawet sie nie zająknęły na ten temat bo wiedziały, że to bzdura (w Rosji propaganda jest stopniowana, główne portale unikaja przekazywania tego typu informacji, od tego są media dalszej kategorii).
Media rosyjskie pieją o tym dopiero teraz. Komentując wypowiedź Macierewicza, ośmieszając go i robiąc go głównym bohaterem i źródłem tej afery.
A on jeszcze w to brnie mówią o znakomitych tajnych źródłach.

To jest pierwszy artykuł w tej sprawie agencji RIA Nowosti klik 1 : "Minister Obrony Polski ogłosił, że Egipt sprzedał Mistrale Rosji za 1 dolara" -fot.
Kolejny jest już reakcją na słowa Macierewiczaklik 2: "Egipt oświadcza ,że nie sprzeda mistrali Rosji".
Wypowiedź Macierewicza oceniania jest jako nielogiczna i nieprawdziwa.

Odkąd śledzę rosyjskie ( prawie 3 lata) media byłem świadkiem wielu ataków na Polskę, ale tylko ze 3 czy 4 razy ogarneła mnie żenada i wkurzenie bo wiedziałem, że sie podłożyliśmy i skompromitowaliśmy. To jest właśnie taki moment.
Szef MON łykający rosyjskie zarzutki.

#rosja #ruskapropaganda #neuropa #4konserwy #rosyjskiemediaopolsce #dobrazmiana
Pobierz szurszur - Wszedłem sobie na rosyjskie portale i przykro patrzeć jak #ruskapropaganda...
źródło: comment_HcoD9scHl0YL2jCHRXqdkal65x1O0XQj.jpg
  • 12