Wpis z mikrobloga

Wynajmowanie mieszkań to jest jakaś patologia czasem. Już człowiek myśli, że coś znalazł, ale wszystko pryska w momencie zobaczenia umowy. Płacisz 1300 plnów za 25 metrów i jeśli chcesz kogoś przenocować to musisz poinformować o tym agencję, która wynajmuje mieszkanie (!!!). Jeszcze lepiej - jak ktoś będzie spał dłużej niż 3 dni to jest dodatkowa opłata, a dłuższą nieobecność również trzeba zgłaszać. Ja #!$%@?ę. Czy Ci ludzie są poważni? Oni chyba wynajem mieszkania pomylili z noclegiem u sióstr w zakonie.

Ciekaw jestem czy to praktyka wszystkich agencji wynajmujących mieszkania w Katowicach, czy to tylko ta jedna.

#wynajem #katowice #slask
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AvantaR: próbuje co wytłumaczyć pewne nieścisłości, żebyś potem sie nie żalił, ze zerwałeś umowe bo myślałeś, ze po to jest kaucja a tu cie dręczą dalej. No ale jak wolisz.
  • Odpowiedz
@M4ks: Próbujesz na siłę mi udowodnić, że ta januszowa umowa jest normalna. Przyjąłem do wiadomości, nie zgadzam się, nie widzę powodu, żebyś dalej próbował mnie przekonywać.
  • Odpowiedz
@AvantaR: Napisz lepiej co to za agencja, to oszczędzisz ludziom kłopotu. Komuś się chyba pomyliło wynajem z jakąś, nawet nie wiem jak to nazwać - jałmużną? Wynajmujesz od nich mieszkanie, płacisz im i nic im do tego co się w nim dzieje (jeśli jest używane zgodnie z przeznaczeniem). Wynajmuję mieszkanie w Katowicach i ostatnio właściciela widziałem 1,5 roku temu przy podpisywaniu umowy. Wysyłam mu tylko mailem stan liczników, on mi
  • Odpowiedz
@thinbritishboy: Jak już będzie klepnięte coś innego to napiszę, obawiam się spisku mafii mieszkaniowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą - jak widzisz, dla takich typów jak @M4ks to jest przecież normalna sprawa. Zapewne też na takich warunkach wynajmuje mieszkanie.
  • Odpowiedz
@AvantaR: Mieszkanie znalazłem przez pośrednika, więc trzeba było mu zapłacić (1000 cbl), ale umowę mam bezpośrednio z właścicielem. Około 30m na Paderewie.

edit: W ogłoszeniu oczywiście nie było że to pośrednik, ale przy pierwszej rozmowie zostałem poinformowany. Ogólnie dość profesjonalnie wszystko przebiegło.
  • Odpowiedz