Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #kupautozmikro

Cześć Mirasy,

Zastanawiam się nad kupnem auta, problem w tym że wogóle się autami (specyfikacją i parametrami) nie jaram. Stąd też wbijam w tagi na których są osoby "w temacie" i proszę o pomoc.

Od zawsze chciałem mieć Mustanga, teraz na niego mnie stać i chciałbym sobie takiego sprawić. Jakiego dokładnie? Patrzyłem na 2.3 EcoBoost 317 KM M6 i bardzo mi się podoba. Wybrałem sobie specyfikację na stronie Forda (widoczna w foto).

Koszt: 168 500 zł.
Z jednej strony cena ok i przy wkładzie własnym i kredycie na 48 mc będę zadowolony ALE ... lubię minimalizować koszty a zwiększać zyski toteż mam kilka wniosków:
- skoro auto po wyjeździe z salonu już traci bardzo dużo na wartości to może odkupić taką furę od kogoś już używaną a w perfekcyjnym stanie
- auto wezmę na firmę więc w grę wchodzi odliczenie raty jako koszt

Pytania do Was:
1) Czy lepiej brać w leasingu czy modnych teraz kredytach u dilerów?
2) Co sądzicie o wyborze i czy macie inn propozycję w tej cenie?
3) Jak zacząć szukać takiego auta z drugiej ręki i nie dać się naciąć a przy okazji nie zjeździć pół Polski
4) Jakiekolwiek dodatkowe rady przy zakupie/poszukiwaniu?

Dzięki cumple!
FixMePlz - #motoryzacja #samochody #kupautozmikro

Cześć Mirasy,

Zastanawiam się...

źródło: comment_k2WqpUduhwWJW72cPTnpRiK9BH2m5DsZ.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

teraz pytanie czy brać nówkę czy np roczną lub dwuletnią używkę?


@FixMePlz: mimo wszystko brałbym nówkę. Mustang to samochód, który zostanie z Tobą na zawsze :) Lepiej mieć go od nowości.

serio mustang? Przeciez on pasuje do polskiego krajobrazu jak siodlo do świni.


@NieznanyAleAmbitny: ale jakoś uzasadnisz czy tak po prostu? Chyba nie chcesz powiedzieć, że do polskiego krajobrazu pasuje tylko passerati w tedeiku albo służbowa skoda? :)
  • Odpowiedz
@piotrow: no #!$%@? nastepny mądry... No w Polsce jak w lesie a tutaj juz szczegolnie. TAK #!$%@? PASAT NAJLEPSZY ALBO SKODA ALBO TIKO. TAK PANIE INTELIGIENCIE. NIE MA INNYCH AUT. #!$%@? DLACZEGO NIE MALUCH? DLACZEGO GO NIE WYMIENILES?
  • Odpowiedz
@NieznanyAleAmbitny: czyli sam jesteś następny mądry, pierwszy do #!$%@?, ale żeby jakoś uzasadnić to już rozumu braknie.
Zaaplikuj sobie maść na ból dupy, a potem się zastanów, dlaczego Mustang pasuje do polskiego krajobrazu jak siodło do świni. Jak już wymyślisz to podziel się tą myślą.
Jeżeli to tylko Twoja subiektywna opinia to okej, ale napisz to i nie sprzedawaj jej jak prawdy objawionej. Bo jeżeli, sądząc z kontekstu, wypowiadasz się
  • Odpowiedz
@piotrow: jak to na zawsze? w sensie że się zakocham czy nikt go nie chce odkupić :D

@NieznanyAleAmbitny: to dlatego że stwierdziłeś że coś się nie nadaje i nie podałeś alternatywy. Najprostszy sposób na "#!$%@? się" to też nie dziw się że tak Cię traktują
  • Odpowiedz
@FixMePlz: @sailor_73: @piotrow: co ja sie bede z wami sprzeczal jak wy lepiej wiecie...
P.S. Jeśli wasza wiedza o europejskiej motoryzacji konczy sie na passacie albo skodzie w tdi, tudziez tico to z kim mam dyskutowac.
A ty @sailor_73 co sie do mnie przyczepiles? Kazdy musi sie w tym wątku spuszczac na mustangiem? Jakie czlowieku kompleksy? Moze ty masz jakies wstydliwe przypadlosci? Wyluzuj.
  • Odpowiedz
@FixMePlz: w sensie że się zakochasz :) tym bardziej, że w przyszłości już może nie być nowych V8. Ja swoim zamierzam jeździć do końca. Mojego albo jego :)

co ja sie bede z wami sprzeczal jak wy lepiej wiecie...


@NieznanyAleAmbitny: póki co, to chyba Ty wiesz lepiej, ale nie chcesz się tą wiedzą podzielić. I mieszaj w to wiedzy o motoryzacji. Jeżeli Mustang nie pasuje do polskiego krajobrazu,
  • Odpowiedz