Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuje w JanuszSofcie jako programista (dopiero zacząłem). Wybór padł na zasciankowa firmę dlategoż, że po prostu byłem pewien, że nigdzie sobie nie poradzę(okazuje się, że aż taki słaby nie jestem, bo od strony technologii zaskoczyć mnie nie mogą). Przeszedłem testy i mały staż. Ok rozmawiamy o stawce... wynosi ona mniej więcej tyle co u dostawcy pizzy (jakieś 10 na rękę, chcieli dać mniej btw). Myślę skandal, ale aktualnie bardzo potrzebuje pieniędzy, ale za miesiąc jakoś pójdę i powiem, że mało płacą i nara. No i pytanie: jakby pytali ile sobie krzyczę podwyżki żeby zostać - ile krzyczeć?

#programowanie #programista2k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: dorotka-wu
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Pracuje w JanuszSofcie jako program...

źródło: comment_SGl4JUigVCtArXTeRx0QYInMernRbq7p.jpg

Pobierz
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: Miasto, branża, język, staż pracy. W Elblągu płacą 960 zł za mc a w Warszawce smrodliwej 192 000 zł / h Jak Pan się nie szanujesz i piszesz w javie to +10% więcej z jakiegoś powodu, jak C++ to też można krzyczeć więcej. W firmie o profilu / targetującej w automotive, usługi bankowe czy medyczne +10%. Typowe softowe rozwiązania dla Krystyn z Księgowości, czy Waldków z magazynu to już -10%
@Johnny_

I tu jest blad w mysleniu pracodawcy. Nie za to samo. Ludzie sie rozwijaja, poznaja tehnologie, robia wydajny, lepszej jakosci kod. To sie na dluzsza mete oplaca bardziej, niz latanie na juz kodu po stazystach.
@AnonimoweMirkoWyznania: powiedz że chcesz 1000 wiecej najwyzej bedzie sie targował . A tak naprawdę to ważne że leci ci doświadczenie bo to ono potem będzie miało największe znaczenie jak będziesz szukał lepszej pracy i wypłaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do końca miesiąca sobie dozbieraj, potem zacznij im robić konkurencję.
Zaraz zaczną prosić i obiecać więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No chyba że to mała firma, która nie ma za wiele to możesz jakiś plan biznesowy przedstawić ( ͜͡ʖ ͡€)