Wpis z mikrobloga

Czy szampon DX2 przeciw wypadaniu wlosow, powoduje większe wypadanie włosow? Uzywam go chyba od 4 dni, i jeszcze nie widziałem tak duzej ilosci wlosow po kąpieli, na brodziku, jak od czasu gdy tego uzywam. Wczoraj az sie zlękłem. Nie wiem, czy to wina szamponu, czy moze troche za bardzo poniewieram włosy probując zrobic piane(szampon ciężko sie pieni)

#dx2 #szampon #wlosy #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 26
@sonep: jeśli na prawdę Ci to przeszkadza i jesteś w stanie poświęcić dziennie te 15min na pielęgnację, to polecam maseczki na skapl (skórę głowy) z drożdży i np. ampułki Radical lub joanna rzepa (nie w butelce, tylko ampułki). Mojemu tacie pomimo jego wieku bardzo pomogło na wzrost nowych włosów i powstrzymanie wypadania.
@sonep: dajesz porcję do plastikowego kubka lub miseczki lub słoika, dodajesz trochę wody i pienisz dłonią lub szejkujesz. Spieniają się nawet najłagodniejsze glukozydy
@wwwlosy_pl: A czy wypadanie włosów w ogóle można w jakiś sposób zatrzymać? Pytam się poważnie. Level 28 here, powoli czupryna zaczyna mi się przerzedzać i zastanawiam się czy warto wydawać kasę. Myślałem nawet nad wizytą u trychologa.
@sonep: żeby cokolwiek z niego podziałało to długo, więc tutaj pojawia się paradoks i bezsens szamponów na wypadanie. Do tego są wcierki i masaże skóry głowy, szampon ma oczyszczać i nie podrażniać.
@seraph88: Najważniejsze to zacząć działać jak najszybciej i wcierać wcierki i masować skórę głowy. Stymulowanie skóry głowy i utrzymywanie jej w dobrym stanie (peelingi, właściwe mycie) to podstawa. Bez systematyczności nie licz na długoterminowe efekty :(
: jeśli na prawdę Ci to przeszkadza i jesteś w stanie poświęcić dziennie te 15min na pielęgnację, to polecam maseczki na skapl (skórę głowy) z drożdży


@Efrajm: Tę maseczke samemu sie wykonuje, czy kupuje?
@sonep: to zależy. Czasami lepiej myć codziennie, jeżeli co 2 dni skóra głowy odczuwalnie źle reaguje - swędzi, mocno się łuszczy. Ale jeżeli myjesz codziennie, to lepiej wtedy używać szamponów z łagodniejszymi substancjami myjącymi, na przykład nie Sodium Laureth Sulfate, a Coco-Glucoside na początku składu.