Wpis z mikrobloga

@rzuf22 nie w sensie, że jak nie zabierzemy biednemu podatku to przestanie zdychać, więc my go nie zabierajmy. A skoro bogaty najwyraźniej nie zdycha to mu go zostawmy.
  • Odpowiedz
@morgahard: słyszałeś o Robin Hoodzie? Też zabierał bogatym i dawał biednym, był przestępcą :> Jak będziemy zabierali bogatym a biednym nie, to w końcu ci bogaci nie będą bogaci.

Podatek nie bez powodu jest procentem, a nie ryczałtem. Ktoś ma mało zabierzemy mało, ktoś ma więcej to zabierzemy więcej. Ale nie może być tak, że ten co ma mało naliczymy 0% podatku, a temu co ma dużo naliczmy 40% bo
  • Odpowiedz
@rzuf22

Jak będziemy zabierali bogatym a biednym nie, to w końcu ci bogaci nie będą bogaci.

Nie sądzę. Po pierwsze kapitał nie jest w obecnym systemie opodatkowany, po drugie bogaci zarabiają tyle, że i po podatkach odkładają oszczędności, a biedni wszystko wydają (co dodatkowo sprawia, że biedni płacą jeszcze więcej podatkow stosunkowo, przez VAT).

Ale nie może być tak, że ten co ma mało naliczymy 0% podatku, a temu co ma dużo naliczmy 40% bo hej on ma dużo może się
  • Odpowiedz
@morgahard niskie podatki na DG nie są uzależnione od wysokości dochodu. Każdy może założyć własną działalność i tyle płacić.

Już pomijam oczywisty fakt, że nawet jeśli procentowo wychodzi mniej, to bogatsi nominalnie płacą więcej w podatkach i nawet jakby zmniejszyć im obciążenie do 10%, to dalej by tak było.

No i jeszcze taki detal jak wpływ ludzi przedsiębiorczych na kształt i dynamikę całej gospodarki.

Tak więc nie gryz temu, która cię
  • Odpowiedz
@frogfoot

No i jeszcze taki detal jak wpływ ludzi przedsiębiorczych na kształt i dynamikę całej gospodarki.

No tak, ludzie na których pracy zarabiają, nie mają na to wpływu.
  • Odpowiedz
A w Polsce? A w Polsce jak w lesie... Lemingi nie chcą być gorsze od whitetrashów i również łykają jak pelikany.
  • Odpowiedz
  • 0
@morgahard no tak, jak bogaci mogą sobie odłożyć to im zabierzmy tyle by nie mieli co. Bo fuck logic! Niby jak biedni płacą więcej podatku bo VAT? Wydają cała pensje, bogaty wyda tyle samo i mu zostanie. Jakim cudem biedny zapłaci więcej VAT?

No fajnie że pójdzie do roboty za 1300, ale co z tego jak państwo nie ma z niego wtedy zysku? Państwu nie robi różnicy czy jesteś pasożytem i
  • Odpowiedz
@rzuf22

no tak, jak bogaci mogą sobie odłożyć to im zabierzmy tyle by nie mieli co. Bo fuck logic!

No nie, bardziej logiczne jest "skoro biednych stać na chleb z masłem, to im zabierzmy, żeby mieli na chleb suchy".

Niby jak biedni płacą więcej podatku bo VAT? Wydają cała pensje, bogaty wyda tyle samo i mu zostanie. Jakim cudem biedny zapłaci więcej
  • Odpowiedz
@rzuf22
Najbardziej mnie rozwalił pomysł zabrania wszystkich zapomóg. Genialne, czemu nikt na to nie wpadł. Taki np. człowiek bez nogi. Tak, nie może pracować, jasne. Zabierzcie mu rentę to zobaczycie, że jednak może pracować. Hehe, nierób. Albo takie miejsca gdzie jest 40% bezrobocie, a ludzie podróżują autostopem, bo ich nie stać na PKS. Zabierzmy im zapomogi, to zaraz rozkwitnie wolny rynek. Przydomowe ogródki zaraz zmienią się w warzywniki, zupełnie jak w
  • Odpowiedz
@morgahard: miałem taką piękną rozprawke i se strone cofnąłem i wszystko #!$%@? strzelił.

Argumentum ad korwinum myśle, że kończy całą dyskusje, wygrałeś. Przejrzał mnie, to ja Ozjasz Goldberg, kurcze znowu się nie udało (,)

Jesteś najdoroślejszy, najwspanialszy, utrzymujesz się sam a do tego rodzine, mame, babcie, dwoje kuzynów psa i kota.
  • Odpowiedz
@rzuf22 nie moja wina, że jesteś korwinistą, no tak się dzieje niektórym ludziom w pewnym okresie ich życia. Nawet nie winię ciebie, bo sam przez to przechodziłem. Może nie byłem aż tak ślepo zapatrzony w krula, ale zdecydowanie byłem korwinistą.
  • Odpowiedz