Wpis z mikrobloga

@pernik: lul 30? u mnie w wakacje otworzyli nowa stacje lpg przy markecie i gaz był jakiś czas za 1,40 zł. Butla 38 litrów - 50 kilka złotych. Jak przełączyłem ustawiłem autopilota i "komputer pokładowy" na tryb super pro eco, to zrobiłem na niej 450 kilometrów. Przelicz se pod kreską :D

Ps. żeby nie było, śmieszkuje. Wiem, że generalnie w opór taniej i sam szanuje te auta bardzo :)
  • Odpowiedz
@pernik: ostatnio liczyłem ile kosztuje jazda na elektryku. Wyszło mi 7zł / 100km. Gaz wychodzi 17zł.
Nie jest to kolosalna korzyść jeśli porównać tutaj ceny samochodów
  • Odpowiedz
@140bpm: przecież tesla na nurburgringu osiąga tak żałosne czasy że aż strach, rekord dla p85d (691 KM...) to 8:50, a wiesz co osiąga podobne wyniki? Golf IV (gti, czyli oszałamiające 180KM) który zrobił 8:54, renault clio (V6 226KM, 8:49), honda civic (200KM, 8:47), opel corsa (i to już miazga, 207KM, 8:40)
poza tym, zasięg tego cuda przy wysokich prędkościach topnieje jak lód na saharze, szacowany dystans który pokona tesla na jednym
  • Odpowiedz
@140bpm: citroen ax 1.4 d zrobił 9:55, xara vts schodzi poniżej 9 minut, więc pewnie ogarnięty kierowca by zrobił 9:30-9:40 twoją xsarą
komentarz trzyma poziom wpisu
  • Odpowiedz