Wpis z mikrobloga

Ankieta.
Zima idzie, a mój akumulator się kończy. Właśnie go ładuję prostownikiem.
Trzeba kupić nowy, ale co wybrać ?
Pomóżcie ! Albo doradźcie coś sensownego !
(vectra b benzyna)
#motoryzacja #akumulator #pytaniedoeksperta #mechanikasamochodowa
Pobierz
źródło: comment_4ghoVSK3i5PcVMtOxTXjIvfFOqxsufHo.jpg

Który akumulator wybrać ?

  • Centra Futura 64.1% (50)
  • Jakiś Kozak, cholera wie, co to za marka 35.9% (28)

Oddanych głosów: 78

  • 23
@ziemniac: ogolnie nie ma za bardzo co przepłacać, bo to ile wytrzyma akumulator to zwykła loteria i to czy wydasz 300 za jakiś niby super z szerokimi płytkami premium czy 150 za jakieś nordstar (produkcji ZAP Piastów) albo inne taniochy to i tak jeden i drugi może trzymać długo i jeden i drugi może się spieprzyć w moment
@ziemniac jedz do normalnego sklepu z częściami samochodowymi i kup taki jaki potrzebujesz.. Centra lub Bosch najlepiej, wtedy masz gwarancję na niego i zawsze możesz jechać i bez problemu zalatwic. Przy zakupie ci doradza też czy nawet jak nie wiesz dokładnie jaki to dobiorą według katalogu.. niektórych rzeczy nie warto ściągać z internetu
@Floweczek: wszystkiego do samochodów z BOSCH powinni zakazać już z zasady. Gówniane gównoczęści po przejęciu przez chińczyków to pół biedy, ale z ich klockami i szczękami to się można na drzewie zatrzymać i to żaden przypadek, bo okładziny oderwane od szczęk po obu stronach w odstępie tygodnia w jednym samochodzie to nie może być przypadek. Jakby ktoś próbował z tym gównem hamować z prędkości 120 albo nawet 90, to 100% rów
@Norskee: Bosch ma dobra jedynie elektronike, wtryski. Aku, hamulce to taka #!$%@? jak mowisz. @ziemniac: Osobiscie polecam Yuase bo jezdze juz 4 rok i raz do roku jedynie laduje profilaktycznie przed zima. U mnie w sklepie motoryzacyjnym pojawily sie Fiammy. Wloska firma ktora wklada do polowy nowych samochodow swoje aku. Ludzie bardzo chwala wiec bierz jeden z tych dwoch.
@Floweczek: przecież to nie jest pierwsza taka sytuacja z tymi gównianymi częściami od nich, u mnie facet co ma sklep z częściami w ogóle się nie zgadza na zamawianie dla klientów boscha z hurtowni, bo kończy się to zazwyczaj podobnie jak o tym rozmawiałem z nim