Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy jakie interwały robicie? Nigdy ich nie praktykowałem, więc nie mam doświadczenia. Jak np. zrobić trening interwałowy na rowerze w krajobrazie typowo miejskim?
Czy bieg 10 sek sprintu, 30 sek truchtu i tak na zmianę przez 10 minut nada się na początek przygody z interwałami? A może lepiej jakaś tabata?
  • 10
Ja swego czasu biegałem tak że trening trwał 30 nim. 10 nim rozgrzewki czyli wolny bieg, trucht. Potem 5 interwałów czyli minuta sprint potem 2 minuty wolny bieg i tak 5 razy i po tym 5 minut ochłonięcia czyli już taki wolny trucht. Po pierwszym treningu myślałem że się porzygam ale tak po 2 tyg było już całkiem dobrze. Biegałem na bierzni i widziałem jak z treningu na trening moje tempo rośnie
@piesnababy: jest ogrom mozliwosci. mi, jako poczatkujacemu zalecano po okolo 5-10 minutowej rozgrzewce 30 sec sprintu, poltora minuty marszu, calosc przez 10 minut. bodajze co tydzien mialem zwiekszac czas interwalow o 2 minuty az do 30 minut. potem zwiekszyl sie czas sprintu do bodajze 40 sec, potem 50, az do proporcji minuta sprintu/minuta marszu. czy to najlepsza droga, nei wiem - na mnie dzialalo, ale mam malo doswiadczenia i wiedzy na