Wpis z mikrobloga

Co robić? Jestem na #emigracja w #uk i planowałem powrót mniej więcej w maju. Chwila oddechu i na studia. Tymczasem moja mentorka (były nauczyciel, mega mi kiedyś pomogła) zaczęła mnie namawiać na studiowanie tutaj. I może dobra opcja, ale boje się o finansowanie, w końcu tutaj to dość drogie. Żaden ze mnie przyszły informatyk, raczej pcham się w muzykę, media, dziennikarstwo...i teraz nie wiem, co lepsze?
#studia #pytanie #kiciochpyta
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mysiunia_: znajomy studiuje w Anglii i utrzymuje się z własnej pracy i w sumie spoko jest. Że szkoły ma ciepły posiłek i chyba akademik. A dorywcza praca jako jakiś kelner przynajmniej jemu wystarcza.
  • Odpowiedz
@BajerOp: nic nie poradzę, ze w tym jestem dobry. A do gownokierunku to zależy co, bo stosunki międzynarodowe i europeistyka to to nie jest. W sumie gdybym chciał znaleźć prace w mediach w UK, to papierek się przydaje
  • Odpowiedz
@Mysiunia_: nie trzeba byc trzy lata, poki co sa za darmo dla wszystkich obywateli EU.
@humantezczlowiek: studiuje w Szkocji, sam sie utrzymuje(najpierw oszczednosci z pracy wczesniej, teraz juz mam prace part-time+drobna wlasna dzialalnosc), w podobnych okolicznosciach wyjechalem do Anglii pracowac rok temu ;)
IMHO warto, wczesniej studiowalem w PL wiec porownanie mam.
  • Odpowiedz
@humantezczlowiek: Robiłem media w UK i ogólnie polecam, nie jako studia same w sobie, ale jako możliwość załatwienia sobie kontaktów czy po prostu wejścia do branży. I nie chodzi tu o spotykanie grubych ryb, tylko nawet o kumpli ze studiów, którzy po skończeniu edukacji pomagają i stwarzają miejsca pracy sobie nawzajem.
  • Odpowiedz