Wpis z mikrobloga

@OrangeEkspert w jaki sposób są sprawdzane zgłoszenia w sprawie problemów z zasiegiem? Zgłaszałem problem z zasięgiem lte którego w ogóle nie ma oraz 3g które jest nie zawsze, w miejscu gdzie mapka na zasieg.orange.pl wykazuje pełne pokrycie LTE i dostałem informację że nie ma żadnego problemu z zasięgiem (nr zgłoszenia 3267079). Sprawdzałem na 2 telefonach (nexus 5 i iphone 7+) i na 2 kartach (ten sam numer). ciekawe jest też to że jak jechałem z podkarpacia do krakowa, żadko miałem zasięg lte, prawie cały czas tylko 3g, a mapka pokazuje pokrycie na praktycznie całej trasie przez lte.

#orange #gsm #lte
  • 6
@rtg_: weryfikacją takich zgłoszeń zajmują się odpowiednie osoby na podstawie dostępu do informacji o sieci oraz analizie zgłoszeń z okolicy. Tyle mogę przekazać w tej sprawie a jeżeli chodzi o samą sieć to problem występuje tylko u Ciebie czy również u innych oraz czy inne osoby też przekazywały nam zgłoszenia.
@OrangeEkspert: czyli jak nikt inny nie ma w waszej sieci z tej okolicy co by korzystał z internetu = nikt więcej nie zgłasza problemu = nic nawet nie testujecie? nie znam nikogo kto ma telefon w orange niestety żeby potwierdzić czy u kogoś innego też ten problem występuje.
@rtg_: @OrangeEkspert: Marnujesz czas na dyskusję z nimi, mnie Orange zapewnia że wg ich badań mam zasięg przy swoim bloku, kiedy najbliższa możliwość złapania ich sygnału to 500m bliżej nadajnika. I tak sobie płacę abonamenty za telefony i internet lte które leżą spakowane w pudełku ;) A zasięg systematycznie sobie zanikał aż zniknął w ogóle. Sprawa nawet była w UOKiK ale wykręcili się mobilnością usług.
@mpiotr89: u mnie w bloku byl najlepszy zasieg i predkosc wlasnie z orange, + dosc tanio na karte wyszlo, no ale chyba trzeba wrocic do playa gdzie zasieg lte byl znacznie lepszy :)