Wpis z mikrobloga

@jesse__pinkman: Zgłosiłem jako informacja nieprawdziwa. Większość danych, które zawarłeś w tym porównaniu nijak mają się do danych podanych przez producenta. Kilku kolegów wyżej wytknęło te błędy, więc nie będę się już powtarzał.
  • Odpowiedz
Te dane o niczym nie świadczą. Po pierwsze to tak jakby wybierać samochód tylko na podstawie suchych danych technicznych a po drugie to że np BH używa 25 krajów wynika z czasu w służbie. Poza tym jakby na tym opierać ocenę to gulf lepszy od porsche bo więcej osób go kupiło.
  • Odpowiedz
Te francuskie mają błąd konstrukcyjny są koloru białego, nie będzie widać kiedy białą flagę wywieszą. Poza tym pewnie są bardzo dobre w odwrocie.

A tak serio to za zakupem pewnie decyduje więcej aspektów niż parametry techniczne np. ze względu na wielkość i wysokość pułapu BH może być bezpieczniejszy, Parametry serwisowe są robione tak jak samochodów w sprzyjających warunkach i często gęsto nie realne do uzyskania w walce.
Poza tym trzeba mieć tez
  • Odpowiedz
@jesse__pinkman: Bardziej bzdurnej tabelki daaaawno nie widziałem. Byłbym zaskoczony jakby 20% danych się zgadzało. Max wznoszenie 5,4 m/s? Cywilne smiglowczyki z silnikami tłokowymi mają więcej. Desant do 20 żołnierzy w black hawku? Chyba kurde z żołnierzami na linach licząc. BH wezmie ok 8 żołnierzy z oporządzeniem. Źródło infografiki- wp.pl. To wiele wyjaśnia.
  • Odpowiedz
@jesse__pinkman
Przecież Caracal to nie jest śmigłowcem bojowym (?) Więc w ogóle o czym temat? Cały przetarg trzeba anulować bo nikt tak na prawdę nie pokazał niczego poważnego i wartego zakupu...
  • Odpowiedz
@jesse__pinkman: sorry ale wiele z tych parametrów jest z doopy, np. liczba krajów używających s70i w wojsku wynosi 0, a maks prędkość przelotowa to 296km/h (mniej od caracala). Pozostałych rzeczy nie chciało mi siw spraqdzać.
  • Odpowiedz
@Cripex: Troszkę podniosłoby to koszty serwisowania i remontów, bo to jednak różne firmy. Ale w ramach danego zamówienia należałoby wyspecyfikować wymagania wobec partii maszyn przeznaczonych do konkretnych celów - i z tą małą korektą zgodziłbym się z Tobą.
  • Odpowiedz