Wpis z mikrobloga

Mirki z #informatyka #komputery i #pcmasterrace, mam problem z komputerem - składakiem. Od nowości po wciśnięciu przycisku włączania komputera, sprzęt na chwilę włącza się - zapalają się diody, kręcą wentylatorki, by po ułamku sekundy się wyłączyć i po kilku (?) sekundach ponownie automatycznie włączyć - tym razem poprawnie, do końca. Jest to irytujące i powoduje niebezpieczne sytuacje, kiedy odpinam kable i chcę wyrzucić komputer przez okno. Boję się, że pewnego dnia się nie opanuję. Powiedzcie proszę, co może być przyczyną takiego działania komputera i jak to wyeliminować?
  • 32
@mamrotekk: niestety za wcześnie pochwaliłem, wstałem rano odpalam kompa i dalej jest jak było. Zasilacz mam Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze więc to raczej nie on ale dalej nie wiem czego to wina. Będę miał czas po pracy to jeszcze pokombinuje bo wydaje mi się że po samym resecie biosu było ok. Jedyne co zmieniłem to ustawienia ramu bo domyślnie bios ustawił je sobie na 1600 zamiast 2400
@mr_bless: niestety bez zmian, dodam tylko że to dzieje się tylko przy pierwszym włączeniu po włączeniu zasilania. Potem jak wyłączę komputer i włączę to już się normalnie uruchamia bez tej kilkusekundowej przerwy.