Wpis z mikrobloga

Mirki z #informatyka #komputery i #pcmasterrace, mam problem z komputerem - składakiem. Od nowości po wciśnięciu przycisku włączania komputera, sprzęt na chwilę włącza się - zapalają się diody, kręcą wentylatorki, by po ułamku sekundy się wyłączyć i po kilku (?) sekundach ponownie automatycznie włączyć - tym razem poprawnie, do końca. Jest to irytujące i powoduje niebezpieczne sytuacje, kiedy odpinam kable i chcę wyrzucić komputer przez okno. Boję się, że pewnego dnia się nie opanuję. Powiedzcie proszę, co może być przyczyną takiego działania komputera i jak to wyeliminować?
  • 32
@chybaDapi: @mrozny100: Panel sterowania > sprzęt i dźwięk > opcje zasilania > Po lewej będziesz miał taką opcje: "Wybierz działanie przycisków zasilania" klikasz i wybierasz "Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępnie" później "Ustawienia zamykania" i tam odznaczasz opcję: "Włącz szybkie uruchamianie (zalecane)" dajesz zapisz zmiany i ma działać( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mrozny100 ustaw szybkość ramu na te domyślne 1600

@chybaDapi zegary i napiecia masz ustawione standardowo?

Bardzo mozliwe ze ta płyta jest specjalnie tak skonstruowana, dzieje sie to tak dlatego ze posiada dwa Biosy uefi. jeden konfigurowalny drugi rezerwowy z ust fabrycznymi Dokladnie nie wiem na jakiej zasadzie to dziala ale wydaje mi sie ze przy pierwszym starcie kmop robi test podzespolow ustawionych na pierwszym biosie, jak sie nie udaje, odpala z drugiego