Wpis z mikrobloga

@niszczyciel_galaktyk: daj spokoj, w hiszpani do policjanta mowisz czesc, u nas bys tak powiedzial to od razu do sztumu... xD o publicznym linczu nie wspomne, bo to widac nawet na wykopie(a niby mlodzi ludzie tutaj). Do babki na olx czesc tez nie pisz, bo jak to tak hurr durr xD
  • Odpowiedz
@b__k: no wiec wlasnie, w internecie nie robi roznicy czy masz 10, 50 czy 100 lat, czesc to zwykle przywitanie, z szacunkiem i pasuje do kazdego...
jakby napisal siema to juz slabo ale to jest zwykle, normalne czesc
  • Odpowiedz
@Vladimir_Kotkov: portal taki jak wykop różni się od olx'a gdzie robi się interesy. Jak wchodzisz do sklepu, w którym nie znasz sprzedawcy to też mówisz "cześć"?

@Prince_Prospero: dobrze, że dodałeś STAŁYCH klientów. Ja do sąsiadów też mówię "cześć" jeśli są w mniej więcej w moim wieku, lub młodsi. Do starszych zawsze "dzień dobry".

@wertyn: tak jak wyżej to wytłumaczyli, trzeba wiedzieć kiedy można sobie na to pozwolić. To zależy też od kręgu w jakim się obracasz, bo jak sam napisałeś na siłowni itp. ludzie mówią sobie na Ty, bo tak się przyjęło
  • Odpowiedz
@goox: co to za różnica, czy jest starszy, czy młodszy? Mówiąc cześć, czy hej do wykładowcy nie mam na celu znieważenie go i nieważne, czy mu powiem dzień dobry, czy szanowny panie, czy po prostu cześć, w dalszym ciągu będę mieć szacunek do tej osoby odnosząc się do niej.
  • Odpowiedz
beka z wykopowej januszerii. Tak samo nie ogarniam kiedy obsługuje mnie w sklepie dziewczyna w tym samym wieku i szok jak mówię do cześć na wejściu i na razie przy wyjściu. Mam mowić do młodej laski per Pani? Co w tym jest nieuprzejmego
  • Odpowiedz
Ten wpis to właśnie taka typowa, smutna Polska. Zastanawianie się nad jakimiś pierdołami (najbardziej plusowany komentarz to "jak można napisać cześć do obcej osoby) i przejmowanie konwenansami. Następny najbardziej plusowany komentarz to ten o braku szacunku. Nie potrafię sobie wyobrazić jak powiedzenie komuś "cześć" objawia brak szacunku do tej osoby, no ale może ja nie żyję w 1514 roku.
  • Odpowiedz
Śmiesznie też jak jakiś 12-letni dzieciak w kolejce do kasy powie "przepraszam Pana, czy mógłby Pan..." :D


@Kargaroth: hm, co w tym śmiesznego? Że go dobrze wychowali rodzice? Pewnie jeszcze robisz wielkie oczy jak ktoś do ojca/matki mówi w trzeciej osobie...
  • Odpowiedz
Jak wchodzisz do sklepu, w którym nie znasz sprzedawcy to też mówisz "cześć"?


@goox: tak, jeśli jest to sklep np. z komiksami. W tej całej gównoburzy umknął Ci pewnie wpis o tym że miałem 110% pewności że osoba z którą się kontaktuję to jakiś gimbu... Chociaż nie, napiszę "gimnazjalistka" bo za chwilę się ktoś #!$%@? że nie szanuję uczniów gimnazjów ( )
  • Odpowiedz
  • 5
o jak mnie to #!$%@? w języku polskim, że nie można do drugiej nieznanej nam osoby po przyjacielsku napisać "cześć" bo już ból dupy, że gdzie kultura, że co to za chamstwo, od kiedy my #!$%@? jesteśmy na ty itp.

Otarłem się o kilkanaście języków w żadnym nie ma takiego bólu dupy, jak w polskim, gdy ktoś użyje niepoprawnej formy powitania. Napisz do wykładowcy "Witam" to już hurrr durrr obraza majestatu, podczas,
  • Odpowiedz
@ediz4: No właśnie tak nie robię przez konwenanse i ból dupy jak w tych wpisach. Ale staram się do największej ilości osób zwracać na ty i sam proszę, żeby do mnie tak mówiono.
  • Odpowiedz
@choksondik:

No właśnie tak nie robię przez konwenanse i ból dupy jak w tych wpisach...

Aha. Czuli twoim mokrym snem jest pójście przez miasto i rzucenie "Siema babunia, Siema dziadzio"

Ale staram się do największej ilości osób zwracać na ty i sam proszę, żeby do mnie tak mówiono...

No właśnie. Proszę to słowo klucz. Wtedy już możesz na siema czy cześć.
  • Odpowiedz