Wpis z mikrobloga

#firma #gospodarka #januszebiznesu #programowanie
Dodaję programowanie, bo może znajdę chętnych programistów do wyniesienia swojej wirtualnej DG z tego syfu.

Szukam chętnych do wspólnego załatwienia spraw, dyskusji, dotyczącej przeniesienia DG za granicę.
Zrobilibyśmy to po nowym roku. Razem raźniej do obcojęzycznego kraju, zawsze można sobie coś doradzić lub załatwić wspólnie...

Kierunki, o których myślę:
-Dubaj
-Panama
-Czechy (to akurat dobre, bo VAT, akcyzę i wszelkie podateczki na auto można odliczyć, zapewne będę łączył jeden z powyższych z Czechami)
trzeba łączyć, bo ZUS w Czechach przy większych zarobkach może dojść do 5k pln

jak coś, to można na radioideaxp@gmail.com pisać, coś trzeba będzie działać niebawem.

-jednolity plik księgowy
-40% podatki
-presja rządu na przedsiębiorczość
-nowe nakazy i zakazy
  • 29
  • Odpowiedz
@Cashana
Klasa pasożytów. Ja #!$%@?ę ale oburzeni. Wstyd wam nie jest?
#!$%@?ście system latami udając "przedsiębiorstwa" a faktycznie pracując na etacie. Te 1,8 mln firm to tak naprawdę etat udający firmę. Pasożytujecie na społeczeństwie i nic więcej. Rżniecie system to miejcie odwagę nazywać rzeczy po imieniu. I nie srajcie oburzeniem, że ktoś was przejrzał.
Ty robiłeś studia a babka od 19 roku życia zapierdziela na kasie za najniższą krajową i buli podatki
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: nic nie zawdzięczam nikomu po za sobą i moją rodziną, a tą bezwartościową edukację sobie wsadź w dupsko

@trololo55: to tylko dotyczy jednoosobowej DG, a nie spółek, będę żył wypłacając z bankomatów (Dubaj i Panama nie wymagają żadnej księgowości), raz na ruski rok wypłacę legalnie dywidendę i opłacę podatek w Polsce, a auto to sobie w Czechach kupię i odliczę 40% ceny.
Troszkę się mylisz, bo sprawa jest bardziej
  • Odpowiedz
@Cashana: Gówno sobie zawdzięczasz. Od porodu czerpiesz z systemu, który dymasz. W twoich pozostałych postach pokazujesz, że w ogóle nie kumasz o co w tym chodzi.

Koszt pracownika na etacie 6000 -pracownik dostaje 3500 czyli ZUSy, NFZ, PIT to 2500 około 40%
Samozatrudnienie 10000 - koszt 2500 czyli 25%
To zwykła likwidacja patologi przez którą etatowcy płacą 12% więcej ZUSu,podatków, i NFZ bo muszą za takich jak ty łożyć na emerytury
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Ty nie rozumiesz, że jako przedsiębiorcy jesteśmy po prostu lepsi? Pchamy ten świat do przodu, to my wymyślamy, organizujemy, urządzamy to wszystko - nie pracownicy. Oni są umysłowo niezdolni by cokolwiek zrobić. Jeśli zabraknie przedsiębiorców, wiesz co się stanie? Chaos się stanie. Wszystko się rozpierdzieli, wybuchną zamieszki, będziecie głodować gdy z grona pracowników wyłonią się nowi liderzy, nowi przedsiębiorcy i historia zatoczy koło.
Kto Ci mówi o fikcyjnych działalnościach? Mam
  • Odpowiedz
@Cashana:
Jaki z ciebie przedsiębiorca?Kontrahenta masz jednego -swojego szefa. Jesteś etatowcem udającym przedsiębiorcę aby wydymać społeczeństwo na podatkach. Tylko tyle.
A całe to dorabianie teorii do tego dymania na podatkach to nic innego jak relatywizacja moralna.
Sam siebie usprawiedliwiasz bo nie masz odwagi spojrzeć w oczy- dymasz ludzi unikając podatków. Żebyś miał odwagę to przyznać przed samym sobą to nie czepiałbym się aż tak. Ale ty tu bijesz pianę bo w
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: ja nie podchodzę do tego że to on dyma kogoś na podatkach tylko że sam siebie nie daje dymac tak bardzo jak inni. Jeśli mafia każdego okrada z telefonu i portfela a ja udam że zgubiłem portfel zeby zabrali mi przymusem tylko telefon to nie uważam zeby mozna było mowić że okradam mafie, po prostu dałem sie okraść w mniejszym stopniu
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Czemu komuś ma byc wstyd? Że broni swojego przed złodziejami? Niestety złodzieje obiecują najpierw dużo by ich wybrano, a potem rozdają nie swoje. I to niezależnie, zarówno złodzieje z PO zabrali część pieniędzy na emeryturę, teraz złodzieje z PiS-u starają się zrabować resztę.
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: spoko, niby troll, ale sprostuję, bo pewnie inni będą czytać. Niestety, ale jednoosobowe dg to nie tylko #programista15k, lekarz albo prawnik. To także kierowca tira, dziennikarz, taksówkarz, czasami nawet budowlaniec. Jednoosobowe DG to bardzo często sklepy, w których rano kupujesz bułki.

Mój ojciec od 15 lat prowadzi jednoosobową DG sprzedając narzędzia w swoim sklepie. Dla niego nowa danina to zarżnięcie jego biznesu, no chyba że będzie chciał pracować po
  • Odpowiedz
@Cashana: ostatnio ktoś mi mówił, że ta daninę będzie się dało ominąć zakładając po prostu spółkę z kimś z rodziny. Dajesz temu komuś 1% udziałów i jazda, może nie trzeba będzie zakładać firmy w Dubaju.
  • Odpowiedz
@bogol: Tylko wtedy jest pełna księgowość, wiem, bo zastanawiam się nad tym.... Dodatkowo od zysku spolki jest podatek + podatek od dywidendy i nie ma tak różowo, to się oplaciło, jeśli zamiast dywidendy podpisywałeś ze sobą umowę o dzieło i zamiast zysku inwestowałeś w jakies dobra niematerialne wytwarzane przez siebie, a sobie płaciłeś w ten sposób.
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: to społeczeństwo dyma nas zabierając po kilka, kilkanaście lub kilkaset tysięcy zł co miesiąc w podatkach. Czemu jeden ma płacić kilka tyś, a drugi kilkaset zł? Czy ten pierwszy bardziej korzysta z "państwa"? Otóż nie, często korzysta mniej, a musi płacić więcej za to samo. Do tego to on podejmuje ryzyko, organizuje i pcha wszystko na przód. Dlatego uważam, że jak podatek to najlepiej konsumpcyjny, a jeszcze lepiej abonament równy
  • Odpowiedz