Wpis z mikrobloga

@pawel_tarnobrzeg: Beka? Że teraz przy następnym przetargu na helikoptery np. szturmowe Airbus to oleje i inne firmy sobie dadzą dużo wyższe ceny (bo konkurencja mniejsze)? Albo to, że dostaniemy teraz albo helikoptery które nie będą w stanie zastąpić Mi-8/17 (BH) albo helikoptery których dotychczas nikt nie kupił (Świdnik)? Albo to, że teraz mało kto będzie traktować Polskę poważnie? No faktycznie beka w #!$%@? XD
@epll: Serio myślisz, że ruszy to kogokolwiek oprócz Francuzów? Nie takie rzeczy działy się w światowym handlu/polityce i nikt o tym nie pamięta. Z helikopterów szturmowych masz Agusta A129 (Włochy - więc jak co do czego przyjdzie do Świdnik) i AH-64 (Amerykanie). Na 90% to i tak będzie Apacz, choćby nie wiem co. Do tego jeśli chodzi o Black Hawki to coś mi się zdaje, że dokupią do nich CH-47 -
@Gensek: Airbus w samej Łodzi zrobił jakieś swoje biura + na politechnice Łódzkiej stanowisko do testowania wirników. Przecież to kosztuje a tu nagle przetarg zostaje zerwany. Dodatkowo pojawiały się informacje, że Airbus zaczął już budowę kilku helikopterów aby pierwsze helikoptery doszły w krótkim czasie jeszcze zanim zakłady w Łodzi zaczęłyby pracować.

Więc kasę już stracili. Myślisz, że drugi raz będą wpadać w tą samą dziurę? ( ͡° ͜ʖ ͡
@epll: To były negocjacje, negocjacje można zrywać, czego się wyrywali do tych inwestycji w Polsce ? Ktoś wizął łape i obiecał że wszystko będzie cacy i nie zakładał zmiany rządów? Wolne żarty. Ty płacisz za auto zanim podpiszesz umowe a fabryka zaczyna produkcje zanim zapłacisz ? Smród przekrętu czuć w Londynie.
To były negocjacje, negocjacje można zrywać, czego się wyrywali do tych inwestycji w Polsce ? Ktoś wizął łape i obiecał że wszystko będzie cacy i nie zakładał zmiany rządów? Wolne żarty. Ty płacisz za auto zanim podpiszesz umowe a fabryka zaczyna produkcje zanim zapłacisz ?


@Gensek: nie wiem czy wiesz, ale jednym z warunków było dostarczenie części śmigłowców w 2017 - niezależnie od tego kiedy zostanie podpisana umowa, rozsądny dostawca zaczyna
@megawatt: Przestań bo pomyśle że jesteś @NadiaFrance. Poza tym tak biznesu się nie robi. Negocjacje można zrywać i nie podpisuje się przed nimi żadnych umów wstępnych za które można pozywać do sądu arbitrażowego. Po to są negocjacje, w biznesię odwrotnie niż w politycy wcale nie trzeba dochodzić do konsensusu.
@pawel_tarnobrzeg: Wiesz jaka jest różnica między nami a Indiami? Taka, że Francja jest dla Indii tym czym Polska dla USA - jakimś krajem na innym kontynencie. I choć Hindusi również potrzebują modernizacji, to jednak ze względu na wielkość gospodarki, mogą sobie manewrować jak chcą, bo ze względu na geopolitykę, mogą sobie mieć ich w dupie. Zaś wielkość ich kontraktu z naszym jest śmieszna...

Jedyną analogią pomiędzy tymi dwoma sytuacjami jest samo