Wpis z mikrobloga

@choleryk: Zawód wyuczony a wykonywany to dwie różne brożki przecież. Dziennikarz tworzy materiały, prezenter je prezentuje. Dosyć proste
  • Odpowiedz
@4tek: Według mnie prezenter może być dziennikarzem, tak jak np. wykładowca na medycynie lekarzem, choć porównanie może niezbyt trafione. Na dziennikarstwie pewnie również uczą prezentowania materiały i często taki młody po dziennikarstwie, rozpoczyna od prezenterki. Taki Orłoś np. nie był dziennikarzem, bo czytał w teleekspresie?
  • Odpowiedz
@choleryk: no jasne. Dziennikarzem może być również metalurg, pszczelarz czy socjolog. Chodzi mi tylko o to, że prezenter w tv wykonuje zawód prezentera a nie dziennikarza. Istotne są tutaj inne kompetencje - czaisz, lepszy taki, który ma dobrą dykcję niż taki, który umie ładnie pisać. Problem w tym, że prezenter nie brzmi tak dumnie jak dziennikarz i pewnie o to chodzi.
  • Odpowiedz
O co chodzi autorowi wpisu? Jeżeli Pani nadaje się na prezenterkę to dlaczego mieliby jej nie zatrudnić? Czy przeszłość definiuje człowieka do końca jego życia? Czy autor niczym prawacki inkwizytor chciałby Panią wykluczyć z roli prezenterki, bo nie wiem, nagle obudziło się w nim jakieś poczucie wyższości czy co?
  • Odpowiedz
@choleryk:

Prezenter nie musi spełnić specjalnych wymagań, aby pracować w swoim zawodzie. Najczęściej jednak zatrudniane na takim stanowisku są osoby z wyższym wykształceniem, posiadające różnorodne zainteresowania oraz posiadające wyżej wymienione cechy. W ogłoszeniach o prace najczęściej wymienia się formę rekrutacji, jako konkurs czy casting organizowany przez redakcję. Dla najlepszych przygotowane są szkolenia, gdzie poznają specyfikę zawodu oraz tajniki warsztatu prezentera. Często stanowisko to zajmują osoby, które już w show biznesie
  • Odpowiedz
@4tek: Co nie zmienia faktu, że prezenter to specyficzna odmiana zawodu dziennikarza :) Myślisz, że na studiach dziennikarskich uczą prezentowania materiałów, by studenci po nich stali się prezenterami? Według mnie praca prezentera to odłamek pracy dziennikarskiej.
  • Odpowiedz
@4tek: Prezentacja prognozy pogody pewnie również jest na dziennikarstwie i myślę, że stosunkowo więcej na tym stanowisku jest właśnie po takich, jak innych, albo bez.
  • Odpowiedz
@4tek: To Ty wymyślasz z dupy prezenterów. Rozpoczęło się od komentarza na temat tych w tv informacyjnej (tvp info) i raczej do tego się odniosłeś, prawda?
  • Odpowiedz
@choleryk: wybacz, staram się ukazać dziurę w Twojej logice na jaskrawych przykładach. Zaczęło się od tego, że prezenter to prezenter a nie dziennikarz, do czego raczyłeś się niesłusznie przypierdzielić. Jakkolwiek byś się nie starał, nie udowodnisz, że białe jest czarne. Pogodynka i prezenter wiadomości to właściwie ten sam zawód - jego kompetencje obejmuje umiejętność swobodnego i ładnego wypadania w oku kamery oraz wyraźna dykcja. Bliżej im do konferansjera w cyrku
  • Odpowiedz