Wpis z mikrobloga

Jest zbyt ciemno, ale spróbuję pisać po omacku. Chyba nie ma szans, 10-20 procent. Mamy nadzieję, że ktoś to jednak przeczyta. Poniżej jest lista ludzi z załogi innych przedziałów, którzy zgromadzili się w dziewiątym i będą próbowali wyjść. Pozdrowienia dla wszystkich, nie trzeba rozpaczać. Kolesnikow.

https://pl.wikipedia.org/wiki/K-141_Kursk
#historia #militaria #rosja #kursk
zlotywkret - > Jest zbyt ciemno, ale spróbuję pisać po omacku. Chyba nie ma szans, 10...

źródło: comment_xHvOf28m8GAmh2Nebeoo2yUgychVwQ80.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ta? śmierć cicha i powolna, podczas ćwiczeń wojskowych gdy wokół jest pierdyliard jednostek i nadzieja na ratunek była 100%?


@Kuracyja: pytanie na #!$%@? odłączali boję awaryjną na ĆWICZENIACH w obawie przed zdradzeniem swojej pozycji pozostałym ĆWICZĄCYM.
#!$%@? ruskie jak czegoś nie #!$%@?ą niezgodnie z procedurami to mają zły dzień. Winny jest kapitan, który do tego dopuścił - w innym wypadku bojka wyskoczyłaby od razu, podobnie jak akcja ratunkowa.
  • Odpowiedz
@MackiMackiMacki: ja też miałam nadzieję, pamiętam jak to wtedy przeżywałam. W sumie to mogli ich uratować, ale Putin zwlekał w obawie przed dopuszczeniem obcych wojsk do własnego, newralgicznego sprzętu. Wtedy mnie to oburzało, bo miałam romantyczne serduszko, ale teraz już bardziej to rozumiem - tak niestety bywa, że czasem się poświęca jednostki w imię "wyższego dobra" :((
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: możliwe że amerykanie zestrzelili rosjan "Kursk” zatonął w wyniku kolizji z amerykańskim okrętem podwodnym USS Toledo (SSN-769) oraz trafienia torpedą Mark 48, wystrzeloną z amerykańskiego okrętu podwodnego USS Memphis (SSN-691)"
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: Przy okazji, jeśli jeszcze ktoś nie widział filmu "K-19".
Jedna z najbardziej wstrząsających scen w historii kina gdy załoga próbowała majstrować przy reaktorze na łodzi podwodnej.
Przerażające (,)
  • Odpowiedz
  • 3
@zloty_wkret "W nocy z poniedziałku na wtorek z ofertą pomocy w akcji ratunkowej wystąpili Brytyjczycy, Amerykanie i Norwegowie. Rosja odmówiła. Następnej nocy w kwaterze NATOtoczą się rozmowy w sprawie pomocy. W środę po południu Rosja oficjalnie poprosiła o pomoc Norwegię i Wielką Brytanię. Tego samego dnia wicepremier Rosji Ilja Klebanowpowiedział, że na „Kursku” nie ma już śladów życia."
Co za #!$%@?
  • Odpowiedz