Wpis z mikrobloga

@krzysiel: Jasne. A profesjonalny fotograf kupuje aparat za 20k + obiektyw za podobną kasę tylko dlatego, że nie ma na co kasy wydawać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wyjdź na dwór, zrób zdjęcie i udowodnij mi że jesteś w stanie zrobić lepsze. To wyżej zrobione godzinę temu. ( Aparat 8 mpx w 2 letnim smartfonie)
  • Odpowiedz
@l0tka22: ale czemu się tak unosisz na wszystkich...
wyszedłeś z domu - wielkie brawo!
zrobiłeś zdjęcie - brawo!
zdjęcie jest takie sobie - zdarza się wszystkim, od amatorów do profesjonalistów
wrzuciłeś je jednak do sieci - zbiera słabe oceny - bywa
idź i zrób lepsze, a potem
  • Odpowiedz
@Agemaker:
-Jeśli nie masz sprzetu i zrobione zdjęcie jest "szare" to niesety zeby coś osiągnąć to trzeba trochę ingerencji
-90% zdjecia przedstawia jedno takie same nudne niebo
-czarny zarys miasta nie ma szczegółów a zdjęcie jest pomarańczowe (zależy kto co chce osiągnąc ale jest jak dla mnie spoko)
-Przyjemność dla oka, no jak kto co chce nie podlega dyskusji.
A co do mojego zdjęcia to zgadzam się że jest słabe.
  • Odpowiedz
@l0tka22 Zaskocze Cię, ale wyobraź sobie, że zdjęcia z mojego sprzętu za 20k w większości sytuacji tez wychodzą "szare" tylko potem je wyciągam przy obróbce. Ale bez przegięcia, z szaro burego jesiennego dnia nie róbmy na siłę zielonego lata. Tak się zwyczajnie nie robi. Co do mojego zdjęcia to chciałem zwyczajnie uwiecznić ten piękny wschód słońca gdyż nie często w ogóle mam okazję taki oglądać, zwłaszcza z 11 piętra, niebo może
  • Odpowiedz
@Agemaker: Masz rację. Jest jednak różnica pomiędzy zdjęciem wschodu z 11 pietra, podczas niezłych warunków pogodowych sprzętem za trochę $$, a zdjęciem zrobionym jakimś średniej klasy aparatem ze smartfona podczas szarego jesiennego spaceru. Nie mniej jednak dziękuję za merytoryczny komentarz :). Obiecuję poprawę. Fajnie by było przyinwestować w jakąś budrzetową lustrzankę.
  • Odpowiedz
@l0tka22: przyinwestuj w budżetową lustrzankę oraz w słownik ortograficzny

Twoje zdjęcie wygląda, jakby było fotomontażem, jakby niebo zostało doklejone do zdjęcia budynku i drzew, dlatego pytałem o szczegóły, na które nie odpowiedziałeś; ten fotomontaż być może zrobiłeś sam lub zrobił za Ciebie telefon, który uznał, że zieleń liści należy rozjaśnić, co stworzyło nienaturalny efekt montażu;
  • Odpowiedz
@l0tka22: Nie chodziło mi o sprzęt za 20k. Dobre zdjęcie zrobisz czymkolwiek. Dobre - słowo klucz. Dobre zdjęcie nie musi być idealne jakościowo. To samo zdjęcie uchwycone lustrzanką za 20k byłoby tylko ostrzejsze, nie było by lepsze.
  • Odpowiedz
@krzysiel: weź mnie nawet nie rozśmieszaj z tym czymkolwiek bo to gadanie jest w stylu nie liczy sie samochód tylko kierowca, dobry kierowca objedzie lanosem amatora w porshe.
@Agemaker: jest słaby sprzęt, słabe warunki i słabi fotografowie. To nie jest tylko moja opinia.
@zgredek_z_fabryki_kredek: wybacz tez o cos pytałem i odpowiedzi nie uzyskałem. Pytasz o rzeczy ktore możesz sam sprawdzić ale skoro tego nie robisz to
  • Odpowiedz