Wpis z mikrobloga

@zgredek_z_fabryki_kredek: wychodzę z założenia "nie ucz ojca dzieci robić" dlatego nie będę Cię tu edukował. Moze zagłębisz temat i sam do tego dojdziesz. Pytałeś tez jakim telefonem zostało zrobione. Nie wiem czy śmiać sie czy płakać ? Po samej rozdzielczości i formacie jestes w stanie to rozpoznać :) pozdrawiam
  • Odpowiedz
@l0tka22: Strasznie emocjonalnie do tego podchodzisz. To zdjecie jest slabe i tyle. I nie dlatego, ze mikroskopijna matryca w telefonie wprowadzila szumy. Nie dlatego, ze plastikowy obiektyw jest tak-sobie ostry. Technicznie zdjecie jest nawet ok, bo w koncu zrobil je automat w telefonie. Tutaj lezy kadr. 1/3 zdjecia to nudna trawa. W lewym dolnym rogu widac kawalek sciezki, ale na tyle maly, ze spokojnie mozna zalozyc, ze nie zwrociles na
m_bielawski - @l0tka22: Strasznie emocjonalnie do tego podchodzisz. To zdjecie jest s...

źródło: comment_cPm4oLog5dwmdleIVUw0QNejKOaWh0fA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@m_bielawski: @m_bielawski: Tak zgadza się jestem amatorem a zdjęcie jest słabe. Podchodzę emocjonalnie bo irytują mnie teksty "słabe bo mi się nie podoba" a na pytanie co jest nie tak brak odpowiedzi. Co do twoich pytań to nie jest zrobione w HDR, zwykłe full auto robione podstawową aplikacją do zdjęć w iphonie która nie ma żadach opcji. Co do zdjęcia które ty wstawiłeś to zgodzę się, jest lepsze
  • Odpowiedz
@l0tka22: Mi chodziło o horyzont tego zdjęcia z zachodem. Chociaż co do twojego to dobrze byłoby zdecydować się albo na trawę (co by było trudniejsze raczej) albo na niebo, bo wyszło tak po połowie i dosyć dziwnie to wygląda, po przycięciu paska z dołu jest lepiej. Drzewo po prawej albo bym ostatecznie w kompozycji zamknął albo wyraźniej uciął. Gdy podkręcałeś kolory to zamiast skupiać się na wynaturzaniu otoczenia ja bym
  • Odpowiedz
@l0tka22: Czemu taki bulwers? Po pierwsze, skoro uważasz że masz gódnosprzęt, i jakość cię nie satysfakcjonuje to kup lepszy, a nie zwalaj winę na niego. Po drugie, zdjęcie jest słabe bo niezależnie od tego jakim sprzętem je wykonano: jest słabo skadrowane, oraz - moim zdaniem - zbyt jaskrawe i nieprzyjemne kolory (co można naprawić nawet aplikacją na telefonie jak VSCO czy Snapseed).
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: Spokojnie, nikt tu się nie bulwersuje. Dzięki za rady ale nie mam obecnie budżetu na zakup sprzętu. Co do kadrowania to tobie też radzę nad tym popracować bo patrząc na zdjęcia jakie wstawiasz też musisz nad tym popracować.
  • Odpowiedz