Wpis z mikrobloga

#hearthstone

Miraski, ostatnio ze względu na mniejszy czas siedzenia przy PC zainstalowałem Hearthstone. Macie jakieś rady dla początkujacego? (kilkadziesiąt pakietów mam otwartych i jedno skrzydło jednej przygody, kiedyś grałem kilka tygodni) Wciąż nie mam wielu kart. Jakieś porady do grania na arenie? (słyszałem o Heartharena czy jakoś tak). Czy ktoś gra na #android ?
Są tam jakieś pomocnicze aplikace? Dziękuję z góry za każdą pomoc
  • 12
@Queltas: Możesz zagrać w Yu-gi-oh (YGOPro), w wersji na Androida (nieoficjalna) jest 8k kart, multiplayer z inną osobą (niestety po lanie nie :/), wersja komputerowa jest o tyle lepsza, że ma LAN, przyciski do grania taliami AI (a tak musisz sam stworzyć) i muzykę

Ogólnie problem z Yu-gi-oh jest taki, że bardzo szybko się zmienia, już jest 5 generacja (Anime i gry), może za 3 lata będzie 6 i przewróci grę
@fervi: Wolę nie, bo Yu-gi-oh przypomina mi jak za dzieciaka przewaliłem kilkadziesiąt PLN na talie które później schowałem przed rodzicami żeby się o nich nie dowiedzieli :P
@Queltas: Staraj się wygrywać w każdej edycji Tavern Brawl (co tydzień nowa). Dostajesz za pierwszą wygraną darmowy Classic Card Pack.
Jak się oswoisz już z mechaniką Hearthstone i poczytasz jak składać talię do Areny, to próbuj grać Areny (składasz talię z w miarę losowych kart i nie bazują na Twojej kolekcji kart, więc masz tutaj równe szanse z innymi graczami). Po wygraniu Areny dostajesz też Card Pack (z najnowszego expansiona -
@Queltas: To są archetypy decków. Polecam przejrzeć sobie filmiki z playlisty Trump Standard Teachings.
Tempo polega na maksymalnym wykorzystaniu puli many żeby wyłożyć jak najwięcej efektywnych minionów na planszę. Jeżeli przeciwnik nie dotrzyma Ci "tempa" to przegrywa w większości przypadków wymiany.
Face to strategia polegająca na priorytetyzacji uderzania w "twarz", czyli portret bohatera zamiast wykonywać wymiany typu zabity minion za minion. Najczęściej do tego używane są aggro decki. Używa się
To posaraj się w miarę szybko kupić pierwsze skrzydło Czarnej Góry i Ligi Odkrywców - za parę m-cy nie będzie można ich kupić jezeli nie zaczęło się ich robić zawczasu.