Wpis z mikrobloga

Pytanie. Kolega nie Polak kupił tablet na allegro, chciał zapłacić przelewem ale zapomnial jakiegoś tam kodu więc cofnął, wszedł do koszyka i za ten sam tablet zapłacił karta. I teraz ddzwoni ziomek od aukcji i mówi, zw on kupił ale bez placenia i ma mu zapłacić najpierw 50 bodajze, a później 22 zl za to ze wystawi ten tablet znowu na Allegro. Kolega nie klikal drugi raz "kup teraz", tylko cofnął i wybrał koszyk, w którym już ten tablet był. Co robić? Wierzyć, płacić czy olac? Bo trochę to dla mnie smieszne, kupił ale nie zapłacił... #allegro #zakupy #pomocy
  • 16
@kote: "jakiegoś tam kodu" - trochę mało precyzyjne. Jakiegoś kodu, który już miał być przy wklepywaniu po zatwierdzeniu koszyka? Zatwierdzenie koszyka = "kup teraz", jak się zatwierdzi koszyk i przejdzie do płatności i coś się źle zrobi (miałem tak 2 razy) to wracam do - konto allegro, wygrane aukcje i - opłać i tam dopiero podejmuję drugą próbę zapłacenia... A jeżeli kolega raz zatwierdził koszyk, a potem drugi raz - to
@silwek: millekodu zapomniał, czy to wnosi aż tyle do dyskusji? Cofnął, kliknal koszyk, w którym byl tablet i go kupił, płacąc kartą. Kolega nie ma konta na Allegro, kupowall bez logowania
@kote: tak wnosi, bo przedmiot został kupiony ale nie opłacony - skoro nie ma konta, tylko bez logowania to na pewno jakaś inna opcja była opłacenia (przy anulowaniu logowania do banku) niż kupić jeszcze raz. Nieważne czy koszyk czy nie koszyk, jakby kliknął "kup teraz" i nie opłacił i drugi raz "kup teraz" to - 2 razy kupił. Niech sprzedający sobie występuje o zwrot, ja bym go olał i czekał ewentualnie
@silwek: myśleliśmy, że kliknięcie w koszyk, w którym bym tablet przeniesie nas do nieoplaconego rableta, do głowy nam nie przyszło, że to będzie jednoznaczne z "kup teraz". Ten pań dzwonił i kazał zapłacić, powiedziałam, że przekaże jego żądania koledze, przekazałam, kolega się nie zgadza na zapłatę. Dzwonić do ziomka czy siedzieć cicho?
@brainac: przepraszam, nie znam się zupełnie na Allegro, te 22 zł to za promowana aukcje? Mam rozumieć, że Janusz chce zwrotu za to, że wstawi promowana aukcje?
Może ja nie napisałam tego wystarczająco oczywiscie Janusz powiedział, że kolega kupił dwa tablety zamiast jednego i teraz ma zapłacić 22 zł bo on wystawia ponownie aukcje z tym nieoplaconym tabletem. Nie wiem w ogóle skąd się wziął drugi, oplacony zostac ten co byl w koszyku, nie klikalismy drui raz "kup teraz"
@kote: na razie pomijając 22 zł- wejdź sobie na allegro i wybierz byle produkt - wrzuć do koszyka. dalej masz:
wybierz dostawę i płatność -> kup bez logowania -> wybierasz opcje dostawy i metodę płatności - następny krok to na pewno potwierdzenie i przejście do płatności - zatwierdził kolega? zatwierdził bo przeniosło go do płatności - w tym momencie kupił tablet. Źle wpisał millekod - źle wpisał. Nie powinien wracać do