Wpis z mikrobloga

cały czas konsolka i po pół roku swing?


@Asleep: To sugeruje, że przejście od konsoli do Swinga jest jakąś naturalną lub oczywistą kolejnością. Ja Swinga nie ruszyłem chyba przez dwa lata. Moim zdaniem ciekawsze są projekty webowe, ale jak chcesz, to pewnie, czemu nie - bierz się za tego swinga. Jeśli tylko będzie Cię to motywować do rozwoju i sprawi, że bedziesz miał ochotę napisać więcej kodu, tym lepiej.
@Asleep: nie swing tylko javafx. Sens przechodzenia do GUI jest gdy ogarniasz programowanie obiektowe, polimorfizm, kolekcje i klasy anonimowe oraz jakiś logiczny podział klas (pseudo MVC z użyciem konsoli), bez tego ciężko będzie zrobić hello world z kliknięciem przycisku
@Asleep: Jak chcesz się dostać do korpo, to na początek bardziej niż znajomość jakiegokolwiek frameworku przyda Ci się solidna znajomość samej Javy, OOP, umiejętność obsługi IDE, maven/gradle, wzorce projektowe. Ile to ja studentów uwaliłem na rekrutacjach do korpo - w CV Spring, Hibernate, GWT, cuda, wianki, a jak dostali komputer i proste zadanie do napisania, to męczyli się, żeby sklecić kilka klas do kupy, bez ładu, składu, przemyślenia ani pomysłu. Tak,