Wpis z mikrobloga

No dobra za radą @fervi z tego wątku zainstalowałem to XFCE - kiedyś używałem, ale nie przypadło mi do gustu ( ͡° ʖ̯ ͡°), no ale jak mus to mus, być może sobie jakoś skonfiguruję je pod siebie... ale nawet głupi Panel, żeby ustawić datę po prawej na nim, trzeba nieźle pogłówkować (strasznie nieintuicyjne) i dać seperator rozciągnięty który nam go tam przeniesie lol...

A teraz kilka pytań/problemów - system chodzi jakoś niemrawo, ciągle mam wrażenie, że to wina tych gównianych, otwartych sterowników do ATI ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Opera wygląda jakby ją ktoś przekalkował z Windows i zapomniał o szczegółach - po prostu brzydko, ciągle brakuje czegoś przy przeglądaniu stron (flash, java jest), kiedy w MATE panele chowały się lub nie - w zależności jak to ustawiłem okienko Opery skalowało się do nich a tutaj albo nachodzi na panel, albo brakuje przycisków (zminimalizuj, zamknij) prawym górnym rogu co jest irytujące.

Myszka w Linux to jakaś porażka, chodzi to lipnie, używam Deathadder'a 8 rok (naprawiam go co jakiś czas :P) i jestem przyzwyczajony do pracy na jego sterownikach, tu myszka działa jak touchpad... #!$%@?.

Czcionki kolejna bolączka, zainstalowałem według tego http://www.dobreprogramy.pl/GBM/Piekny-Linux-czyli-uruchamiany-renderowanie-czcionek-dzieki-Infinality,65009.html i jest ciut lepiej ale w Operze nadal jakieś gówno aż oczy bolą jak to zmienić :/ ?

Pomocy, jakieś sugestie, żeby dało się tego używać, jest jakiś plik konfiguracyjny z czcionkami ?

#debian #linux #xfce #mate
  • 11
@Dezynwoltura:
1) glxinfo - sprawdzimy czy stery chodzą (na pastebin)
2) Może to wina Opery, nie wiem ... O co chodzi z chowaniem paneli?
3) Zobacz może ustawienia myszy, możesz ją przyspieszyć itd.
1) http://wklejto.pl/262315
2) Na zdjęciu na górze okno Opery bez maksymalizacji widać przyciski zamknięcia, poszerzenia, minimalizacji, a na dole okienko które się dopasowuje do panelu górnego nie ma tych opcji co jest niewygodne...
3) W ustawieniach myszy mogę tylko podstawową konfigurację, mysz działa słabo jak touchpad :/ no ale to już wina Razer'a, że nie dał sterowników.

Dodam, że jak używałem Pint'y teraz, żeby screeny obrobić to mi lagowało szczególnie przy zaznaczaniu
Pobierz
źródło: comment_YsvDFJaPrgcerPv6rEWZCH5st79FbbBr.jpg
@Dezynwoltura: Są sterowniki razera dla linuksa. Xfce masz brzydki bo korzystasz z jakiegoś bieda motywu. Ikony na pasku też, możesz je zmienić w "menedżer okien". Co do okna to z jakiegoś powodu albo chowa ci się pod panel albo masz ustawione, żeby pasek tytułowy okien się znikał gdy są zmaksymalizowane.

Panele mają różne tryby działania. Może ustawiłeś zeby nie rezerwowały miejsca dla siebie i dlatego okna się pod nie chowają. Jak
Pobierz
źródło: comment_66hyqxeNvrf9Krf6MPuxqFSHQftoeO0y.gif
@Kryspin013: Dzięki, coś poszperam, ale zmarnowałem kolejny dzień i nic nie zrobiłem, teraz nie działa jeszcze montowanie dysków #!$%@? Linux taki dobry dla każdego... Zegar i separator ogarnąłem, ale jest to nieintuicyjne bardzo.

Tu masz czemu zmieniłem:
http://www.wykop.pl/wpis/19924901/robi-mi-sie-takie-cos-jak-na-obrazku-i-ogolnie-zam/

Nie mogłem tego się pozbyć, do tego lagowało mi, jak w terminalu ustawiałem przezroczystość to się restartował itp.
kwiatki. Cały czas mam wrażenie, że coś nie tak z tymi sterownikami, na XFCE mi
@Dezynwoltura: Miałem zedytować i dopisać ale zapomniałem więc wkleje to co pisałem wcześniej:

Mimo wszystko nie słuchałbym tych fanatyków jeśli chodzi o wybór dystrybucji i na początek bym sobie wziął coś prostego w stylu linux mint z xfce, w debianie niestety masz tak bardzo surowe xfce jak tylko się da i chyba w starej wersji jeszcze jest. Do tego dużo rzeczy właśnie trzeba sobie dokompilować i skonfigurować.

Co do "sterów" razera