Wpis z mikrobloga

@Dzonzi: tak, przelewy wewnętrzne w Aliorze są bezpłatne. Nie wiem kto mówi, że "syf jakich mało" - ja korzystam od dawna i bardzo sobie cenie świetne przewalutowania transakcji na karcie USD. Polecam też ten artykuł na temat tego kantoru.
@Blackall: Zakładam konto przez internet w tym kantorze, idę do Alior Bank, wpłacam za darmo hajs. Jeżeli będę już miał hajs w tym kantorze to będę mógł zrobić darmowy przelew w tej walucie do alior banku?
Bo tam jest napisane Bezpłatne przelewy wymienionych środków, czyli jeżeli chce zrobić przelew niewymienionej waluty np. euro to zapłacę prowizję czy w ogóle nie da sie zrobić takiego przelewu?
@Dzonzi: Tylko z tego co widzę tabela opłat wspomina o przelewach SEPA (europejskich) oraz BEN/SHA. Same przelewy wewnętrzne [wydaje mi się] są darmowe, ale warto to przetestować dla niewielkiej kwoty. Ja np. mam ustawione zlecenie stałe które wymienia mi raz na miesiąc walute na zasadzie mBank (PLN) -> walutomat -> AK (euro) i nawet, jak euro przelewałem na inne konta w Aliorze to nie było opłat.
@studentskyyy: myślę, że podobnie. Bardziej kwestia tego że walutomat mogłem łatwo zautomatyzować - przelewe z konta w PLN (zlecenie stałe) z odpowiednim tytułem i powrót pieniędzy na konto w innym banku. Działa od dawna więc nie tykam :-)