Wpis z mikrobloga

a jak ma się sprawa z gwarancją? na takiej fakturze są przecież dane osoby kupującej a nie moje, oddając taki telefon na gwarancję nie przyczepią się do tego, że faktura nie jest na moja osobę?
  • Odpowiedz
@enteroff: jak telefon jest kupiony na fakturę to masz tylko 1 rok gwarancji producenta. W serwisie zwykle nie wymagają żadnego dowodu zakupu. Jak telefon był zakupiony nie na firmę, tylko przez osobę fizyczną to masz jeszcze rok rękojmi w miejscu, gdzie został zakupiony telefon.
  • Odpowiedz
@Bulkas: czyli śmiało brać taki telefon?
a jeszcze spytam, ten iphone otrzymany od operatora na przedłużenie umowy jest brandowany na tę sieć jak w androidach ?
  • Odpowiedz
@dzbpl: a gdy kupię taki telefon z fakturą na nie swoje nazwisko to powiedzmy że taki T-Mobile uzna gwarancję? Czy może powiedzieć że nie sprzedawali mojej osobie telefonu stąd gwarancja mi się nie należy? Ktoś miał już takie sytuacje?
  • Odpowiedz
@enteroff: poczytaj o zakresie rekojmii. Jesli to roznica 50-100zl to i tak wyjdzie taniej niz wymiana potem na nowy z glupiego powodu.

Bez jb czy wymian nieautoryzowanych nie sa awaryjne ale zdarzaja sie sztuki z wada fabryczna i dzieki gwarancji sa wymieniane na nowe
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: telefon odkupiony od osoby która wzięła telefon z przedłużenia umowy i dostaję wtedy fakturę na jej dane + gwarancję -> na różnych forach ludzie piszą, że gwarant przyjmował telefon na gwarancje mimo innych danych na fakturze -> zatem jest gwarancja, wiec i rękojmia powinna być? Jak pochrzaniłem coś to daję sobie spokój i zamawiam z apple.com :D
  • Odpowiedz