Wpis z mikrobloga

Mireczki, orientuje się ktoś z Was jak długo ważna jest zielona karta uprawniająca mnie do emigracji do USA? Powiedzmy, że wygrałem losowanie, ale potrzebuję zostać w kraju jeszcze około 2 lat. Na stronie ambasady wyczytałem tylko, że posiadacz zielonej karty powinien przynajmniej raz w roku pojawić się na terytorium USA, ale czy jest jakiś termin, po którym bez osiedlenia się tam na stałe ona przepada? Dzięki za odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#usa #emigracja #zielonakarta
  • 14
@wywijas: posiadając zieloną kartę nie możesz przebywać poza terytorium USA dłużej niż 6 miesięcy. Mireczek tez bierze udział w losowaniu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli cie wylosują to masz jeszcze rozmowę z konsulem (pierwsze rozmowy z konsulami zaczynaja sie od października) i od tej rozmowy masz pół roku na przyjazd do USA, czyli ogólnie jest to jakiś rok może półtora od wylosowania GC gdzie wsiądziesz do samolotu.
@PapierowySamolocik: No tak, jeszcze tej karty nie mam, ale będę sie o nią starać. Wiem, że dostać tę kartę to jak wygrać z rakiem, ale wolałbym zebrać potrzebne mi informacje przed ewentualnym faktem :) Trzymaj kciucki, a ja będę trzymał za Ciebie! :)
@wywijas: Proces otrzymania zielonej karty: jak wygrasz to dostajesz do paszportu specjalną wizę imigracyjną dzięki której możesz dostać się na teren usa, wiza ma krótki okres ważności ( chyba rok ale nie jestem pewien). Dopiero po wjechaniu do usa otrzymasz zieloną kartę, przyślą ci ją na adres zamieszkania, zaznaczam że przyślą tylko i wyłącznie na adres usa. Przysyłają w 1-3 miesięcy po przekroczeniu granicy. Potem tak jak m pisze reszta, raz
@Aalchemik @wywijas: granicę trzeba przekroczyć w ciągu 6 miesięcy od wizyty w ambasadzie. Ja wylosowalem w 2014. W lutym 2015 miałem wizytę w ambasadzie. Przylot do USA koniec lipca 2015, w zasadzie 2 dni przed wygaśnięciem terminu.
@wywijas: musisz przebywac na terenie USA w ciagu roku. Musisz stwarzyc wrazenie ze chcesz sie osiedlic. Taka ja dostalam informacje jak chcialam wjechac do usa po 11 miesiacach przebywania w Polsce. Przez ten czas juz moja zielona karta byla nieaktywna na lotnisku. Musialam urzednika przekonac ze ja chce osiedlic sie na terenie usa, ale tak czy inaczej w paszporcie odnotwal mi ze bylam poza granicami USA 11 miesiecy. Powiedzial ze jeszcze
@wywijas: Info z pierwszej ręki. Po badaniu lekarskim przed rozmową z konsulem jeśli otrzymasz gc ( w postaci pieczątki do paszportu) masz 6 miechów na wylot. Aby starać się o obywatelstwo musisz być w USA co najmniej raz na pół roku, żeby utrzymać gc raz na rok. Jeśli zostaniesz wylosowany to w zależności od numeru możesz mieć rozmowę wcześniej lub poźniej.