Wpis z mikrobloga

@lizakoo: Ale wiesz, że te pieniądze są też dla rodziców? Żeby sobie troszkę godniej zacząć żyć? Nie wymagam od Ciebie zrozumienia tego zagadnienia.
Dla Ciebie beneficjenci 500+ to pewnie wyłącznie patologia, która wydaje na wódę i swoje zachcianki.
Więc Ci powiem, nawet jeśli jakaś grupa ludzi ma na to wydać pieniądze, to spoko, bo kilkaset tysięcy ludzi zacznie żyć godniej, kupią coś sobie, wyślą dziecko na jakieś dodatkowe lekcje etc.
@vote_for_pedro: Nie tylko, moja siostra też pobiera na drugie dziecko mimo tego, że ma za co żyć i niczego w jej rodzinie nie brakuje. 500 dla rodziców? Oho "Art. 4. 1. Celem świadczenia wychowawczego jest częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem
dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych."
Kilkaset tysięcy ludzi zacznie żyć godniej, ponieważ kilka milionów pracuje na to, aby ktoś dostał te pieniądze. Wychodzi
@lizakoo: No tak, wszyscy się na to zrzucą. Tak wygląda welfare state ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kto tak twierdzi, że lepiej nic nie robić i brać zasiłek? Myślę, że niewielki procent naszego społeczeństwa.
To nie jest jakaś fortuna, umówmy się.
Non stop wszystko drożeje, nikt z moich znajomych jakoś nie zbiedniał od tego 500+
Demonizujesz Mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i bardzo
@stan-tookie-1: On już w tym programie jest. Tym wnioskiem jedynie zmieniłby charakter swojego udziału. Bo na pewno chcesz powiedzieć: "nie podoba się, to nie bierz tej kasy". A ja mówię: jak będę mógł na to nie dawać, to wtedy wrócimy do rozmowy.
@Pawu1on: nie do końca, podejście etyczne można mieć nawet kiedy świat dookoła jest zły. To że ktoś Ciebie okradał nie powoduje tego żebyś nie trwał w postawie ja nie kradnę.
Na przykład w sporcie, to że sporo profesjoonalistów oszukuje jak może, czy to przez koks czy korupcję arbitrów nie znaczy że nie znajdzie się nikt kto będzie chciał uprawiać daną dyscyplinę uczciwie.

Jak ktoś się nie zgadza na rozdawnictwo publicznych pieniędzy,
@lizakoo: Chcesz płacić ,,bykowe"? Skąd wiesz, że pojechali za ten hajs do Turcji?

Dziwisz się siostrze, że bierze skoro może? To może ją zakapuj skoro ma zbyt wysokie dochody. Widocznie są ukryte skoro wg rządu łapie się w ramy ustawy.

Skończ #!$%@?ć.
@lizakoo
Po pierwsze grzeczniej szczylu. Po drugie - nie zabieraj glosu jak nie wiesz o czym piszesz.

Zasadnicza sprawa to kryterium 800 złotych netto na osobę. Jeśli macie poniżej tej kwoty, to dostajecie 500 złotych na pierwsze dziecko. Jeśli nie, 500 złotych wypłacą Wam dopiero na drugie.

Wiec niestety wazne ile ma dochodu i ile ma dzieci. Rozumiem, ze jestes oburzony tym ile Twoja siostra ma dzieci albo ile zarabia. Lapie sie
@Biszkopcik: "nie wiesz o czym piszesz" - pracuje w instytucji, która wypłaca wam świadczenia socjalne.

Nie chodzi o to aby nie pobierać, chodzi o to, że to 500+, które wprowadzili jest idiotyzmem, za który będzie musiał płacić każdy Polak. Z jakiej racji mam płacić za twoje "lepsze" życie. PHI.
@lizakoo
Placisz za wszystko co Cie otacza. Problemem jest gdy Tobie zabiora i innemu dadza, a wtedy Ty bedziesz "biedny".

Za moje lepsze zycie nie placisz, uwierz. Od socjalnego mam cale 70 zl. Mlody ma 3 lata, przynajmniej pieniade dostal na przedszkole. Ale za psychologa juz musze zaplacic, za poradnie genetyczna takze, za badania takze, leki oczywiscie tez - byly refundowane, teraz juz nie sa. I tez moglbym zlozeczyc. Zona nie pracuje,