Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie ile % wyciągnie na przyszłych wyborach #partiarazem patrząc na gigantyczny prawacki (bo prawicowy to nie jest) cyrk w kraju. Do wyborów wystartuje

-Skompromitowany PiS, który skutecznie ludziom obrzydzi cokolwiek na prawo.
-Skompromitowana PO, która miała już swój czas
-Przystawka PiSu, nieokreślona kierunkowo partia Kukiza
-Przystawka PO, kompletnie nijaka Nowoczesna
-PSL, phi.
-Korwin, phi.
-Narodowcy? Ło kur...
-Kawiorowe dziadki z SLD?

Patrząc na zamiłowanie narodu do lewicy gospodarczej i dosyć sporej części do liberalizmu obyczajowego, uważam że #zandberg gdzieś tam w głębi duszy srogo kiśnie, bo wie że nie będzie musiał w zasadzie nic robić, by któregoś dnia wejść z buta do sejmu.

#neuropa #lewica
  • 26
@vatten: Myślę, że w okolicach trzech procent. Zapominasz o jednej ważnej sprawie, faktyczne poglądy ludzi są nieistotne, liczą się tylko etykietki. Razem póki co nie ma szans na sukces, bo słowo "lewica" źle się kojarzy w polsce.

Dlatego właśnie "wolnościowcy" wolą głosować na PiS niż na Petru/PO mimo iż ci drudzy mają teoretycznie bliższe im poglądy. Analogicznie, beneficjenci programów socjalnych PiSu są prawdopodobnie największymi przeciwnikami tzw. "lewactwa".
@vatten: Partia Razem organizuje wyjątkowo skuteczne akcje społeczne. Jeśliby te akcje udało im sie przekuć w poparcie za trzy lata, nawet małe, to wejdą do sejmu jako plankton. A plankton, mimo braku wpływu na władzę może w parlamencie wiele zdziałać. Wystarczy spojrzeć na nowoczesną, która wprowadziła 27 posłów, a dzięki wystąpieniu Petru po expose Szydło i aktywności całej partii przy okazji ustawy o TK w ciągu niecałego miesiąca wyprzedziła w sondażach
@xeeeeeeenu: @SmellySocks: A ileż bardziej jest pewne, że któregoś dnia po dziesiątkach afer, przekaz medialny rządu stanie się groteskowy i wszyscy którzy jak zaklęci wyzywali wszystko od lewactwa, nagle padną znużeni i zaczną myśleć racjonalniej, wyśmiewając wszystkie hasła które popierali? Kazda moda przemija, przeminie i na patriotyzm, który w ostatnich 3 latach stał się narzędziem do urabiania ludzi pod słupki w wyborach. Lewica przyjdzie, to prawie pewne.
Patrząc na zamiłowanie narodu do lewicy gospodarczej i dosyć sporej części do liberalizmu obyczajowego

@vatten: problemem jest to ze ta co miluje lewice gospodarcza nie za bardzo kocha liberalizm obyczajowy a ta liberalna obyczajowo, klasa srednia za 4k z korpo, dostaje piany na pysku jak slyszy ze ma sie "dorzucic na te #!$%@? patole".
Temu komu uda sie przekonac te dwie grupy do tego ze RAZEM moga wiecej, ma, predzej czy
@vatten Razem ma dość małe przebicie jednak, a media kreują ich na komunistów. Na pewno wejdą do sejmu ale nie ze spektakularnym wynikiem.
@vatten: Może i skompromitowany, ale ostatnio w sondażach poparcie mu urosło do 40%. Mylisz przekaz Wyborczej z rzeczywistością. :) Póki co bez zmian, razemowcy oscylują w rejonie 2%, ale pewno niedoszacowani dwukrotnie. Korwinowi też opadło, ale też Nowoczesnej, z jakiegoś nieznanego mi powodu PO odzyskuje poparcie, może dzięki szlajaniu się po manifestacjach KODowców, nie wiem.
@lavinka:

sondażach poparcie mu urosło do 40%


Sondaże są gówno warte.

Mylisz przekaz Wyborczej z rzeczywistością


Nie czytam wyborczej, bo to taki sam ściek jak prasa prawicowa, tylko w drugą stronę.

ale też Nowoczesnej, z jakiegoś nieznanego mi powodu PO odzyskuje poparcie, może dzięki szlajaniu się po manifestacjach KODowców, nie wiem.


A może po prostu ludzie mają dosyć PiSu który narobił chlewu ekonomicznego i obyczajowego?
@lavinka: Ja Ci tylko przypomnę że PiS wybrało marne 5 i pół miliona ludzi, z czego połowa tylko po to by pogonić aferzystów z PO. Nabrali ludzi na socjal, bo tym można najłatwiej kupić (dosłownie kupić) ludzi. Teraz rozwalą budżet, powiedzą że to dla dobra kraju, ale spłacać to wszystko będzie 37 milionów ludzi i następne dwa pokolenia do przodu. Za dwa lata jak ekonomicznie kraj będzie zdychał, a katotaliban będzie
@lavinka: Należy, bo oni są najbardziej dotknięci działaniami rządu. Pisałem że sondaże to gówno, bo jak możesz się opierac na czymś, gdzie agencje i pijarowcy sobie kupują procenty, a sondażowni masz z 10 i każda pokazuje co innego. Czasem zupełnie bez powodu niektóre partie albo tracą albo zyskują. Sondaże podobają się tylko tym, w których ich ulubiona partyjka stoi na czele.
@vatten: Póki co plebs działaniami rządu został objęty pozytywnie, np. biedni ludzie dostali więcej kasy. To bardzo wpływa na sympatie. Polska jest podzielona mniej więcej na pół, z tym że jedna "połowa: jest ciut większa i należy do frakcji okołopisowskiej. Prawdopodobnie dlatego, że większość społeczeństwa ma poglądy pro-life, a nie pro-choise, a PIS miał kampanię w tych klimatach. Badanie cbosu z porównaniem do poprzednich lat czytał? Gołym okiem widać, że skrajna
Pobierz lavinka - @vatten: Póki co plebs działaniami rządu został objęty pozytywnie, np. bied...
źródło: comment_k7FHyKnuL2Uem8XGFlhm7pkBXm6WZG7A.jpg
@lavinka:

np. biedni ludzie dostali więcej kasy


Na wódę i nieróbstwo, bo żyją z własnych dzieci. Jednocześnie podatki na wszystko poszły w górę, a na 500+ muszą płacić wszyscy bez wyjątku. Spartaczony socjalizm.

skrajna lewica nie ma w tym kraju czego szukać.


Ależ ma, gdyż polacy kochają zasiłki i masowo emigrują do socjaldemokratycznych krajów, gdzie rzadzą kopie Zandbergów.

Za pro-choice wcale nie stoi lewica tylko wszelkiej maści wolnościowcy i rigczowe kobiety,
@vatten: Póki co przemysł alkoholowy nie przeżywa wzrostu sprzedaży, więc fantazjujesz. Polacy woleliby pracować, niż żyć z zasiłków, ale nie bardzo im się to opłaca.
@lavinka: I to są twoje argumenty? Jak możesz tak bezczelnie kłamać?

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/522896,wloclawek-rodzice-przepijaja-pieniadze-z-500-plus-naduzywanie-alkoholu-wzrosla-liczba-interwencji.html

http://pikio.pl/500-zamiast-pieniedzy-beda-talony-ma-to-zapobiec-kupowaniu-alkoholu/

Polacy woleliby pracować


Właśnie widać, polaków może urobić każdy kto da im trochę socjalu. Nikt nie pomyśli żeby odciążyć pracodawców, bo to... lewackie? xD
@vatten: To nie są dane ze sklepu tylko fantazje pracowników społecznych. Do libacji dochodzi zawsze w tych samych miejscach od lat. Nawet nie sprawdzili, czy pijący mają dzieci. To, że Polacy wolą pracować niż żyć z zasiłków - widać na zachodzie. Więc znów, fantazjujesz.