Wpis z mikrobloga

Zobaczcie co z tym krajem zrobiła komuna.. przeglądałem zabawne fragmenty ''Co mi zrobisz jak mnie złapiesz'' oglądam kultową scenę o dojeździe do pracy i widzę tę otoczkę, te kufajki, chleby w papierze i termosy przelewane na brudnym dworcu... w tym czasie w USA ludzi wysyłano w kosmos, na ulicach każdy zwykły pracownik fabryki miał toaletę w domu, telewizor kolorowy i Forda albo nawet Corvette jak był kierownikiem czy inżynierem zobaczcie z jakiego pułapu mentalnego startowaliśmy w 89 roku i generalnie jak nasz naród po wojnie został zniszczony, patrząc na te zabawne sceny z PRL widzę zgnębionych Polaków gnojonych przez chory ustrój. #film #przemyslenia #ciekawostki #polska
Obserwatorzramienia_ONZ - Zobaczcie co z tym krajem zrobiła komuna.. przeglądałem zab...

źródło: comment_CKp5rv6BGoMystmU4N3dy9BHrRrNaT5Y.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Obserwator_z_ramienia_ONZ: też o tym zawsze myślę oglądając amerykańskie i polskie filmy z lat 70. Oni mają telewizję, zmywarki (tak, już wtedy były), lodówki, mikrofalówki, McDonald's, automatyczne skrzynie biegów, telefony, pierwsze komputery, drapacze chmur, metro, kawiarnie, a my w tym czasie piece na węgiel, furmanki i stołówki przyzakładowe. Dla człowieka, który w tamtych latach wyemigrował do USA to musiał być jakiś kosmos.
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: w latach 60.-70. XIXw. w Stanach powstają już pierwsze wieżowce a u nas w tym czasie powstańcy biegają po lasach i ukrywają się przed poborem do rosyjskiego wojska. Pierwsze kombajny zbożowe, co prawda ciągnione konno lub mułami powstają w 1834 a u nas sierpy i kosy wychodzą z użytku właściwie dopiero po wojnie. Przespaliśmy rewolucję naukowo-techniczną i pewnie nigdy nie dogonimy mitycznego zachodu vide Tesla, Spacex
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: ale wiesz, ze filmy zarówno polski jakim amerykańskie mocno przekłamują i przekłamywał rzeczywistość? Ani u nas tak złe nie było, sztućców na łańcuchu rodem z misia tez nie było.
A hameryka to nie jest i nie była kraina powszechnej szczęśliwości i kalifornijskich zachodów słońca...
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ na pewno byśmy byli przyjaźniej nastawieni do niemców. Po wojnie uruchomiono nie tylko plany współpracy militarnej czy naukowej, ale też rozpoczęto programy integracji młodzieży (oczywiście trochę to trwało). Teraz to raczej standard, że młodzież na zachodzie podróżuje, odbywa praktyki w innych krajach i raczej skupia się na przyszłości i współpracy, a Polacy dalej rozpamiętują kto kogo zbombardował 70 lat temu.
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: a kumplu a co powiesz na to, że komuna budowała nowe mieszkania z łazienkami i toaletami i osiedla, a jakoś IIRP nie miała się czym chwalić, (patrz obrazek) gdzie wolalłbyś mieszkać? w zaplanowanym prlowskim osiedlu z wielkiej plyty czy w mieszkaniu w jakims zadupiu bez infrastruktury od JW development czy jak to tam się nazywa? nie komentuje ustroju politycznego ale infrastruktury mieszkaniowej
s.....l - @Obserwatorzramienia_ONZ: a kumplu a co powiesz na to, że komuna budowała n...

źródło: comment_skeE6LQu1Xut17fl614mknO1bVtkqmiJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@sz_ul III RP to ułomne dziecko nie ma co gdybac ale myślę ze gdyby po wojnie byl u nas zachód a nie komuna to kraj nie miałby wyjścia i te mieszkania tak czy inaczej by się pojawiły bo gdzieś ludzie muszą mieszkać. Może byłoby jak na zachodzie, normalny rynek wynajmu a nie jak u nas kredyty na 40 lat na prloweskie klitki
  • Odpowiedz