Wpis z mikrobloga

Mirki kurde no masakra z tym cłem :-/ Nadal trzymają mi telefon i teraz wymagają kolejnych dokumentów...
Ktoś miał problem z DHL Celny z zakupami z #ibuygou ???
Mam taką oto wiadomość:

Prosimy o przesłanie faktury z prawidłowymi informacjami.

Do potrzeby odprawy celnej potrzebujemy dokumentu faktury lub dokumentu spełniającego wymagania faktury.

Na takim dokumencie powinny być widoczne przede wszystkim takie informacje jak:

dane sprzedającego i kupującego, wyszczególnione towary z przypisanymi do nich cenami koszt transportu, jeśli był opłacony, wartość z trzyliterowym kodem waluty.

To co ja mam im podesłać ze sklepu? Mam jakieś wiadomości na stronie ibuygou z wyszczególnieniem kosztów każdego przedmiotu, koszt transportu i ochrona przed cłem (mam im to napisać? :D) - niby ok - ale nie ma tam danych kupującego i są dane tylko moje gdzie odbiorę (nie meldunku);

Jak już będzie Pan miał taki dokument, to proszę przysłać tłumaczenie na język polski wszystkich pozycji towarowych, zgodnie z kolejnością na fakturze.

To co ja mam im to przetłumaczyć? Jak, na JPG powklejać [-: Kurde czy opisać jeszcze raz ręcznie co i za co?

Jest jeszcze mowa o dokumencie upoważnienia, że jest prawidłowy (bo takowy im screen wysłałem) ale potrzebują jeszcze oryginał i mam go pocztą wysłać :-/ No masakra to się przeciągnie tak masakrycznie, że odechciewa mi się zakupów takich więcej - mam nadzieje, że pozwolą mi go dać przy odbiorze przesyłki.

Ma Sa Kra - ktoś miał takie problemy?
#aliexpress #ibuygou #bangood #dhl
  • 29
@KLIFord wiele osób kupuje w chinach z wysyłką dhl ale pierwszy raz widzę takie rzeczy. Wyślij im ss ze strony sklepu może uda się i przejdzie a jak nie to zadzwoń i niech Ci powiedzą co dokładnie bo nie posiadasz takich dokumentów.
@MichalQ20: no właśnie wysłałem im ogrom screenów. Ale oni wołają o dokument na który będzie kto sprzedaje (IBuyGou), kto kupuje (no ja), wyszczególnienie elementów w paczce (no to akurat mam na zamówieniu), koszt transportu i ubezpieczenia (no niby jest tam opisany);
No i druga sprawa jak mam go im przetłumaczyć ;-D Już domyślam się, że ubezpieczenie od Cła opiszę jako ogóle ich ubezpieczenie przesyłki dodatkowe .... eeeh wysyłam im co udało
@MichalQ20: święto i przez blisko tydzień nie będzie kontaktu. Przesyłka leżeć będzie i generować koszt przechowania. A i tak mi zależy jak najszybciej by ją mieć.
@runieeee: wysyłałem im screen z PP ale tam zamiast danych jest sophia@ibuygou.com ;D I w sumie nazwa firmy.... postaram się tym też posiłkować.
@KLIFord dzwoń do dhl, może trafisz na kogoś kto ci pomoże, powiedz im że sklep jest nie czynny bo są święta i nikt Teraz nie wystawi ci dodatkowej faktury, spytaj się co masz robić jak więcej im nie możesz podesłać.
@support: masz rację napisać zawsze mogę nic mnie to nie kosztuje, sprawdzę, ale nasz kolega od supportu z tej strony pierwszy raz taki problem widzi po stronie CŁA :-/ ;
@MichalQ20: tak ludzie bardzo mili i wszystko ok, ale już czekam od piątku i takie problemy robią jak bym nie wiem co ściągał :-/ Pogadam w poniedziałek rano i wysyłam im wszystko już co mam ;-/
@support: dziękuje i tak za chęci i wsparcie pisane [-:
@MichalQ20: nie pracują celnicy, a na przesłane w piątek dokumenty (od 10 paczka wisi na cle,,, dzwonie o 13 - a wie Pan dokumenty poczeba... no to zanim wysłałem bo drukarki nie mam więc improwizacja szybki wydruk, podpis i wysłanie, to już UC się zamknął) odpisali w sobotę - i mam nadzieje, że jutro rano się wyjaśni :-/
@KLIFord screeny mogą nie wystarczyć. To nie poczta tylko Dhl i zależy wszystko od agenta na jakiego trafiłeś. Ja polecam wyslac im to co chcą i we wtorek będziesz miał paczkę. Co do upoważnienia to zamawiasz bezpłatnego kuriera DHL po odbiór dokumentów. Jak chcesz to mogę Ci pomoc skompletować dokumenty. Pisz na priv
@KLIFord 1. Fv wystawiasz sam i przesylasz ja do Dhl. Wpisujesz tam dane nadawcy, odbiorcy i zrób 2 pozycje: mobile phone xxx, freight. Pamiętaj o incoterms. Wartość fv powinna równać się wartości przelewu
2. Tłumaczenie. "Poz nr 1. Telefon komórkowy xxx, pozycja nr 2. Koszt transportu. Podpis osoby tlumaczacej z nr dowodu" Tyle wystarczy.
I to byłoby na tyle.
@runieeee: @saser: @saser: @support: @MichalQ20: @Ibuygou
Zawołam zainteresowanych i udzielających odpowiedzi.
Wysłałem do DHL Celnego - screen z zamówienia na IBuyGou z wyszczególniona ceną każdego zakupu + cena za ubezpieczenie + cena za przesyłkę (tu swoją drogą muszę porozmawiać z kolegą @Ibuygou bo w sumie cena końcowa a cena którą zapłaciłem ni jak się ma względem obiecanej zniżki - więc z chęcią o tym porozmawiam na PW).
Koledzy dziś doszło do skutku i odebrałem.
Na przyszłość jednak najważniejsze dokumenty (to potwierdzające od kogo kupujecie, wasze dane, i dokładne kwoty - przedmiotu a transportu aby mogli naliczyć wam vat i cło);
Zatem ku przestrodze ubezpieczajcie paczki, bo za zakup 1480pln cło wyszło 424 pln;

Tak więc witam się z userami Xiaomi z modelem Mi Max Pro 3/64 i zaczynam zabawę [-:
Dziękuje za wsparcie i jeżeli ktoś będzie miał problem
@MichalQ20: dokładnie kolego. A pomożesz mi może teraz z ROM'em? Chce zostać na globalu... mam teraz MIUI 7.4.16.0 stble i nie widzi żadnej aktualizacji do 8? Dziwne to trochę wydaje mi się>