Wpis z mikrobloga

#produkcjamuzyki #tworczoscwlasna

Nim dostane do rąk docelowy sprzęt, zechciałem pobawić się w zgadywanie nut ze słuchu i małe preludium do postprocessu.
Wiem, że to, co tu daje, jest złe, straszne, ale nie potrafię powiedzieć, co - dlatego mam do Was prośbę:
Podzieliłem utwór na kilka sekcji, różne kombinacje kilku instrumentów. Powiedzcie mi, proszę, które kombinacje brzmią fajnie, które ujowo i dlaczego - cenię tylko konstruktywną (argumentowaną) krytykę, nie biorę do siebie komentarzy pokroju 'ale ujowe' (bo to wiem, a nie wiem dlaczego).
  • 5
@PsichiX:
Na samym początku niszczą te stockowe sample, które nijak nie współgrają z tym pianino fortepianem.
Tą gitare z syntezatora to też lepiej przemilczeć.
Jak dla mnie to żadne połączenie tutaj nie pasuje chociaż był potencjał w tej piosence.
Powinien być duży wybuch w 0:40, ta gitara sie jednak do tego nie nadaje. Myślałem że od tego momentu sie cos rozkręci ale dalej wieje nudą
@PsichiX:

- sterylna perkusja (bez pogłosu),
- przy gitarze zero modulacji (ewidentnie słychać, że jest grana na klawiszach albo z midi) - trzeba byłoby przeanalizować parę kawałków by wiedzieć jak powinno się naśladować styl gry tego instrumentu,
- z pianinem jest podobnie jak z gitarą, zajrzyj na kanał Daniela Barenboima na youtube, conieco od niego podpatrzysz,
- nie trzymaj się z wszystkimi nutami sztywno na siatce, bo to pogłębia wrażenie sztuczności,