Wpis z mikrobloga

@hjkl: W sumie wg mnie liczą się 3 pizzerie.
1. Niezły dym na pl teatralnym (właścicieli happy little truch)
2. Ogień na Pomorskiej.
3. Piec na Szewskiej

Wszystkie pizzerie typowo włoskie (cienkie ciasto, mozzarella w kulach, piec opalany drewnem (niezły dym) lub gazowy (piec na szewskiej, ogień). Najlepsze pomidory i sos (San Marzano DOP) dostępne w Ogniu w cenie, lub za dopłatą (niestety sporą) w Niezłym Dymie, nie wiem jakie podają
@hjkl Alternative z muzycznej, Barbados w bunga bunga, pizza z prosuto w bube, kazda pizza w tuttii santi, pizza z salami i gorgonzolą w pizzasso, pizza na sosie bbq w projekt pizza. Jest tego jak nasrał ;)
Wrocław, born and rise, jedzenie na dowóz kilka razy w miesiącu od kilkunastu lat.
@OttoVonAnus: Piec na szewskiej mocno przeciętny, przereklamowany. Włoska pizza, ale z tym orgazmem w gębię bym nie przesadzał. Off top, bo nie z wrocławia, ale jak chcesz porównać piec na szewskiej to szybka wycieczka do opola na pizze w Rzymskie Wakacje.
@KOCHAM_WAS: w necie naczytałem się miliard pozytywnych opinii o piecu na szewskiej, a z 'reala' znam dwie osoby, które tam jadły i obie bardzo mocno niezadowolone.

Dla mnie pewniaczkiem jest bravo i to wcale nie dlatego, że jest tanie, tylko po prostu dobre o_O Szczególnie to koło astry. Ale ja nie jestem jakimś radykałem, jaka to ma nie być pizza, liczy się, żeby było smacznie.