Wpis z mikrobloga

@976497 pewnie mógłbyś uczyć angielskiego o ile znasz dobrze. Część ludności która pozostała przy tradycji zajmuje się oczywiście rybołówstwem, wielorybnictwem i myslistwem. W większych miejscowościach uslugi i obsługa ruchu turystycznego.
To jest kosmiczna kraina. Od języka, przez krajobraz, dzikosc, nature, kulturę a na kosmicznych odległościach kończąc( brak tanich połączeń między lokacjami)
@nicky_santoro: Czy masz coś wspólnego z tą rodziną z kanału?
Jak wyglądają codzienne sprawy na takim ogludziu (lekarz, ceny, sklepy)? Jak bardzo związana jest Grenlandia z Danią? Czy na Grenlandię można teraz latać jak do siebie - na dowód osobisty? Co ludzi tam trzyma, że nie wyjeżdżają do Danii do pracy?
@976497: Nie mam nic wspólnego z tą rodziną z kanału. Ale dowiedziałem się o tym filmiku, bo kiedyś, dawno temu musiałem ich zasubskyrbować, gdy poszukiwałem jakichś +cennych materiałów stamtąd.
Ale na twoje pytania jestem w stanie odpowiedź, bo tematem się interesuję od dawna.
Na Grenlandii właściwie nie ma żadnego przemysłu, oprócz przetwórstwa ryb/innych stworzeń morskich. Stąd, wszystkie produkty żywnościowe z wyjątkiem ryb są sprowadzane statkami z Europy. Taki stan rzeczy oczywiście