Wpis z mikrobloga

@spokojnie_to_ja, @spardo, @liqui6, @StayOut, @StayOut buziaczki pysiaczki, dziękuję <3 :D

@Paczek_w_masle hm, swój pierwszy tablet dostałam jakoś w 2008 roku, ale tak poważniej cisnę od roku :D W ostatnich miesiącach naprawdę sporo trenuję i widzę różnicę między pracami z teraz a z np. stycznia. Więc ile w ciągu tych lat zajmowałam się digitalem TAK NAPRAWDĘ, to nie wiem. Ale wiem, że w tym roku mnóstwo - praktycznie codziennie
@naczelnysmieszek już ostatnim razem napisałem Ci że masz talent, że kreska przypomina mi concept arty, ale widzę że przechodzisz na jeszcze wyższe levele. Niesamowite! Mogę patrzeć na Twoje pracę i się nimi napawać. Jeszcze trochę i kupuję pierścionek (ʘʘ)
@Paczek_w_masle: szczerze mówiąc nie wiem. Ja zaczynałam od malutkiego wacoma volito2 a jakoś dopiero ponad 2 lata temu przesiadłam się na Intuosa Pro M (tyż Wacom) i nie wyobrażam sobie, bym miała znowu wrócić do czegoś małego, bez pierścienia dotykowego i programowalnych przycisków.

Ale obserwuję na tumblrach/deviantartach wielu artystów, którzy tworzę super cuda, a mają tablety tylko trochę większe od puderniczki. Także dla osoby zaczynającej przygodę, to chyba poza magicznym naciskiem
@naczelnysmieszek: Coś wspaniałego :D Szanuję jak #!$%@?, naprawdę! Świetnie ci to wychodzi, a styl trafia wprost w mój gust :D Próbowałem sam zacząć rysować na tablecie, ale nie mogę się przekonać jakoś. Wygodniej mi dalej na kartce ^^" Chociaż i tak przeżywam olbrzymi kryzys twórczy.
Zazdroszczę motywacji :D tak trzymaj.
@NiePanikuj: Na wykopie wielokrotnie poleca się link http://www.ctrlpaint.com/library/. Ja osobiście z tego nie korzystałam - mam wykupioną subskrypcję na digitaltutors.com. Więc jeśli hajs się zgadza i interesują Cię tematy ogólnie z zakresu projektowania, to ta subskrypcja jest warta swoją cenę.

https://www.youtube.com/channel/UClM2LuQ1q5WEc23462tQzBg - tu koleś sporo mówi o rysowaniu postaci.

Także jak zaczynasz swoją przygodę z rysunkiem, to sięgnij po podstawy - kompozycja, teoria koloru, sposoby trzymania piórka/ołówka itp. Techniki tradycyjne mają