Wpis z mikrobloga

A jeśli juz o tym rozmawiamy, to generalnie nie wiem jak was ale mnie już irytuje temat Żołnierzy Wyklętych, ja rozumiem, że nalezy ich czcić, oddwac honor, ale ilośc akcji z tym związana, książek, dokumentów, relacji i wystaw jest aż do porzygania, to zaczyna dawac odwrotny skutek, ludzie (nawet tutaj na wykopie) zaczynają się odwracać od tego zamiast tym interesować, zaczynają z tego żartowac zamiast pogłębiac wiedzę. #oswiadczenie #zolnierzewykleci
  • 12
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: wszystko dlatego że wprowadzili to jako modę a nie jako patriotyczne poczucie obowiązku. Ludzie myślą że kupią koszulkę z napisem "żołnierze wyklęci" albo pomachają polską flagą na jakiejś manifestacji to są patriotami a potem wracają do swojej nudnej gówno-pracy jakby nie wiedzieli że to sobą powinni dawać Polsce powód do dumy.
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Część prawicy, przez swój brak poczucia smaku i wyjątkowo mocną wybiórczość w tematach, którymi się zajmują obrzydzają patriotyzm zwykłym ludziom.

Dobrą rzeczą jest uczcić dobrych Żołnierzy Wyklętych. Fajnie mieć sympatię do husarii. Dobrze pamiętać o tym, że Polska kiedyś sięgała dalej na wschód i jakoś pielęgnować tę pamięć. Prawica niestety karykaturyzuje patriotyzm. (Lewica zaś zbyt mało się do niego odwołuje, traktując z pewną nieufnością ideę narodową, tym samym oddaje
  • Odpowiedz