Wpis z mikrobloga

Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam problem z samochodem. Opel Astra 3 1.7 ctdi 100km. Po przekroczeniu 2000obr./min samochód zaczyna dławić zapalają się kontrolki check engine i ta od akumulatora ( mrugają bez składu i ładu ), co ciekawe dzieje się to tylko jeśli samochód jest rozgrzany. Wczoraj jeździłem po miesicie jakieś 20 min i nic ale w środę byłem 40 km od domu i wtedy to się stało. Dzisiaj mam wizytę u mechanika ale może ktoś miał podobna usterkę?
#opel #auto #motoryzacja #awaria #samochody #samochod #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 8
@Norskee: to jest mysl bo 2 tyg temu bez żadnej przyczyny padł mi akumulator. A wczoraj tak popatrzyłem i chyba lekko mam draśniety pasek, no to od razu powiem u mechanika żeby silniku nie chciał mi wymienić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli to to, to napawa dla kieszeni bedzie miła.
@Ferlit: Miałem podobną sytuację. Zasugeruj mechanikowi aby podłączył Tech2/Op-com i zwrócił uwagę na czujnik położenia wału. Droga to część.
@Ferlit: Kup za 10zł miernik prądu (nie wiem jak to się fachowo nazywa) sprawdź na zapalonym silniku jakie akumulator ma napięcie, jak będzie 14V to znaczy, że ma ładowanie. Jak Ci mrugają kontrolki bez składu i ładu to bardziej obstawiałbym brakującą masę na aku, zdejmij klemy i przeczyść druciakiem albo papierem ściernym i solidnie ale nie za mocno dokręć.