Wpis z mikrobloga

@dunc1337: Protest spoko, popieram i w ogóle, nawet w formie zostania na jeden dzień w domu. Ale jedna rzecz mi się gryzie:

Dzień wolny na opiekę nad dzieckiem.


Gdzie walczy się o możliwość aborcji? xD
Ale niech walczą, bo to, co rząd chce z tym krajem zrobić jest chore.
  • Odpowiedz
Och, jak bardzo ciężko te studenty mają, jak bardzo nieobecność studentek wpłynie na nasz kraj, widać, że jakaś studentka to pisała i chciała też siebie dowartosciowac ( ͡ ͜ʖ ͡)


@DarkAlchemy: Tym bardziej, że 3.10 to zdaje się początek roku akademickiego i poza 1. rokiem mało kto się na uczelnie wybiera...
  • Odpowiedz
@Lux_Aeterna to nie jest tylko walka o aborcję. Ustawa idzie dużo dalej, w jej konsekwencji znikają badania prenatalne co może doprowadzić do zagrożenia życia matki.
Ja trzymam kciuki za wszystkie różowe, strajkujcie w poniedziałek i róbcie tego dnia co chcecie, a jak jesteście z Warszawy to spotkajmy się pod Sejmem. Ja również się wybieram
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1 żaden artykuł nie formułuje tego wprost. Badania takie są zawsze obarczone pewnym ryzykiem, w tym również ewentualną terminacją płodu. Lekarzowi, a nawet matce, który doprowadzi do nawet przypadkowego przerwania ciąży grozi odpowiedzialność karna, jeśli dobrze pamiętam chyba nawet do 3 lat więzienia. Który lekarz będzie ryzykował? I wpadnie w taki sposób likwiduje się te badania
  • Odpowiedz
@bad_luck: każdy lekarz który jakiś czas temu nabył maszynę, która pozwala na tego typu badania i prowadzi gabinet ginekologiczny. Bez jaj, że ktoś kupił na kredyt maszynę (pewnie za kilkaset tysięcy złotych albo może nawet drożej) i na wszelki wypadek nie będzie jej używał, kiedy pacjent będzie mu wkładał pieniądze do kieszeni.
Coś mi się nie zgadza z "Lekarzowi, a nawet matce, który doprowadzi do nawet przypadkowego przerwania ciąży grozi
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Proszę bardzo fragment projektu ustawy:
2) art. 152 otrzymuje brzmienie:
„Art. 152. § 1. Kto powoduje śmierć dziecka poczętego, podlega karze pozbawienia wolności od 3
miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia
wolności do
b.....k - @stan-tookie-1: Proszę bardzo fragment projektu ustawy:
2) art. 152 otrzym...
  • Odpowiedz
@quintic: O co chodzi z "jak mają czas na pierdoły to jest ich za dużo?"
Struktura to:
1. Manager jakości
2.0. Inżynier ds. systemu zarządzania jakością
2.1. Inżynier kontroli dostaw
2.2. Inżynier
  • Odpowiedz
@dwal: no to już ci powiem że nie jest standard - znam automotive w którym to jest 3 osobowe - a tutaj ładnie rozdmuchane
Chodziło mi o to że skoro mają czas posuwac ploty to mają za dużo czasu albo są "głupie" bo potem siedzą dłużej, czyli jest więcej zasobów niż potrzebne. Gdyby ilość była poprawnie dobrana to nie miałby czasu na to jak i zalezałoby ze skonczyc szybciej projekt,
  • Odpowiedz