Wpis z mikrobloga

Szef populistycznej ukrainskiej Radykalnej Partii O.Liaszko napisał, ze prezydent Izraela powinien przeprosić kraj i naród ukraiński za wczorajsza wypowiedź o współudziale części Ukrianców w prześladowaniach Zydów , w tym ich zabijaniu.
Oczekuje tez, że Kneset uzna Hołodomor za ludobójstwo.

Jak widać temat wywołał tam spore emocje porównywalne z uchwałą polskiego Sejmu.
Reakcja Liaszki zdaje się nawet mocniejsza bo w naszej sprawie chyba się hamował.

fot. Daje fote Oleha z młotem bo z widłami sie przejadły.

#ukraina
szurszur - Szef populistycznej ukrainskiej Radykalnej Partii O.Liaszko napisał, ze pr...

źródło: comment_Y3QWN0rSzkw1G36ZjxFyDT0xlWbVtV3h.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@szurszur: Laszko już w zeszłym roku mocno oburzał się po tym jak Poroszenko w Knesecie wspominał o udziale niektórych Ukraińców w Holokauście.
A w czasie dyskusji o "kontruchwale" wołyńskiej faktycznie się hamował, cytował Giedroycia i przypominał o bitwie pod Orszą (akurat wypadała rocznica).
  • Odpowiedz
@Stefanescu: Myslę, że bardziej sie hamował z powodów politycznych bo watpię aby on sie orinetował w tych sprawach inaczej niż wiekszosc tam. W koncu ma syna Szuchewycza w partii.
Aczkolwiek z drugiej strony ja nie uwazam go za prawdziwego neobanderowca - to jest populista skandalista, który przejął nacjonalistyczna retoryke zamykajac nacjonalistówze Swobody poniżej progu. Pare lat temu spiewał sowieckie piosenki przyodziany w lentowska wstążeczkę.
Ale jego wypowiedz podczas debaty gdy dyskutowano
  • Odpowiedz
A w czasie dyskusji o "kontruchwale" wołyńskiej faktycznie się hamował, cytował Giedroycia i przypominał o bitwie pod Orszą (akurat wypadała rocznica).


@hermes06: Akurat tęz o tym pisałem w dodanym chwile po Tobie poscie;)
Ta wypowiedz była już po pewnym czasie, ale na goraco po naszej uchwale tez chyba nic ostrego nie mowił bo Kresy nie pisały a i ja z teog co pamietam szukalem.
On dawniej sporo mowił pozytywnie o Polsce,
  • Odpowiedz