Wpis z mikrobloga

Zebrałem brzeczkę na RISa a potem wysładzałem na dry stouta.
RISa za długo gotowałem i mi go wyszło 7 litrów zamiast planowanych 10.
Czekam aż się ochłodzi żeby sprawdzić BLG (nie dość że nie mam refraktometru, to nie mam nawet żadnej kolby gdzie mógłbym odlać troszkę brzeczki i zmierzyć balingometrem).
Jak wyjdzie jakaś chora wartość, to lepiej to rozcieńczać tą drugą brzeczką czy zwykłą wodą?

#piwowarstwo
  • 12
  • Odpowiedz
@Barcol: wodą rozcieńczaj tyle ile chcesz mieć. Trochę nie rozumiem podejścia, chcesz brać udział w konkursie że tak bardzo pilnujesz stopni plato? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Goglez: Chora wartość to jak mi wyskoczy ze 35. Ta druga też się chłodzi, żebym zrobił pomiar, ale jest jeszcze nie gotowana :P
Generalnie nie spodziewałem się że kolba do balingometru będzie tak wrażliwa na ciepło :/ Cała się wygła i sie jej nie da używać.

@Lrrr: Nieee, ale mam tylko dwie saszetki uwodnionych sucharów (S-04), więc muszę ostrożnie dobrać kaliber :D Chociaż @BrowarPERUN pisał że nawet z 28 mu
  • Odpowiedz
Chora wartość to jak mi wyskoczy ze 35


@Barcol: Do odważnych świat należy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś ktoś na browarbizie robił 35 czy lepiej nawet, to po latach widziałem wspominanie tego tematu, masz szansę przejść do historii ;)

Jak chcesz wodą rozcieńczać to musi być albo przegotowana, albo butelkowana, tak i tak niewygodnie, dlatego ja bym rozcieńczał cienkuszem, także dlatego, że po prostu wyjdzie więcej RISa
  • Odpowiedz
@lordsekator: A z S-04 to chyba są lepsze wariaty pod tym względem, prawda?

@Goglez: Dobra, dokonałem kalkulacji i pomiarów, i pomyliłem się jebutnie, wody wygotowałem ZNACZNIE za dużo, i w sumie nie wiem jaką piwo ma gęstość, bo mi się skala OG konczy na 1.120 xD
Spróbuję cienkoszem rozcienczyć tak do ok.30-35 blg i zobaczymy co się stanie.
  • Odpowiedz
@lordsekator: Muszę trochę dolać bo po schłodzeniu osiągnąłem konsystencję świeżego betonu, ale faktycznie powinny dać radę. A to zaszaleję i przyceluję w 35 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz