Wpis z mikrobloga

Jestem kobietą.
Dokonałam aborcji.
Nie chcę się tłumaczyć, bo nie potrzebuję Waszej akceptacji. Takie decyzje są tymi najtrudniejszymi w życiu, gdzie wiesz, że którąkolwiek drogą byś nie poszedł, wybierasz źle. To nie był wybór pomiędzy dobrze a źle, ani pomiędzy większym a mniejszym złem. Ale to był WYBÓR. Mogłam zdecydować, miałam do tego pełne prawo.

Nie żałuję tego co zrobiłam. Żałuję, że to nas spotkało. Zawsze myślałam, że takie sytuacje dotykają innych, tych innych bez twarzy, znajomych znajomych, ludzi mi nieznanych, bezimiennych. Ale nie nas, zdrowych, młodych ludzi, którzy pragnęli założyć rodzinę.
To może przydarzyć się wszystkich. To może spotkać Ciebie, Twoją siostrę, przyjaciółkę...
Ciąże z powikłaniami nie są wcale takim rzadkim zjawiskiem. 1/100 ciąż. Jedna na sto... Ile znasz kobiet?
Możliwość wyboru to prawo do wolności. A to prawo chcecie nam i sobie samym odebrać. Myślicie, że Was to nie dotyczy, może i się nie zgadzacie z zaostrzeniem prawa, ale przecież... co Wam do tego.
To WAS dotyczy. Spytajcie swoje matki, swoje żony, siostry, przyjaciółki i kochanki... Co najmniej jedna z nich poddała się aborcji (albo dokonałaby takiego wyboru).
Zaostrzenie prawa nie spowoduje, że problem zniknie. Nie zaczną się nagle rodzić same zdrowe dzieci. Będzie kwitło podziemie. A te, których nie będzie stać na ‘zabieg’ będą skazane na siebie same...
Pomóżcie nam. Proszę Was wszystkich, pomóżcie nam. Pomóżcie sobie.
Ja mogłam urodzić w szpitalu. Byłam otoczona opieką i prawdziwą troską personelu medycznego.

Nie osądzajcie nas swoim sumieniem. Ja nie namawiam Was do popierania aborcji. Namawiam Was do pozostawienia nam wyboru.

#anonimowemirkowyznania #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #truestory #seks #kobiety #rodzice #dziecko
  • 219
  • Odpowiedz
@flamner: @czyli:

Ale to był WYBÓR. Mogłam zdecydować, miałam do tego pełne prawo.

Nie osądzajcie nas swoim sumieniem. Ja nie namawiam Was do popierania aborcji. Namawiam Was do pozostawienia nam wyboru.


Właśnie z tym przeciwnicy aborcji fundamentalnie się nie zgadzają. Nie uważają, byście powinny mieć tu jakiś wybór. Bo nie, nie dotyczy to tylko Waszego ciała, ale też płodu. Wg przeciwników aborcji, płód powinien mieć przynajmniej bardzo wiele spośród praw
  • Odpowiedz
@czyli: masz rację, powinnaś mieć prawo do wyboru, ojciec dziecka też, bo w sumie dlaczego nie? Tak samo, jak inni, dla których aborcja to morderstwo, powinni mieć prawo nazywać Cię, tak jak chcą. Wiesz, wolność to wybór, ale wolność to również nieskrępowane słowo. Nie relatywizując sytuacji, skoro oczekujesz prawa do aborcji, nie powinnaś obruszać się, gdy inni nazywają takie zachowanie morderstwem, zabójstwem, bla, bla. Nie atakuję, nie oceniam. Rozumiem racje obu
  • Odpowiedz
Mirki, nie wrzucajcie do tego samego wora ludzi którzy decydują się na aborcje ze względu na zdrowie swoje, albo dziecka i tych którzy usuwają ciąże, żeby pozbyć się problemu, bo nie maja na to teraz czasu...
  • Odpowiedz
Nikt nie powinien nikogo zmuszać do heroizmu


@Sakad: Ale jakiego heroizmu? Nikt nie zmusza do opieki nad tym dzieckiem, a "wybór aborcji" jest tylko ułatwianiem sobie życia, bo nie trzeba podejmować decyzji o zostawieniu dziecka w szpitalu. I w sumie zupełnie nie rozumiem w czyjej głowie to może być lepsza decyzja (mam nadzieje, ze nie jest podejmowana w obawie o krzywe spojrzenia w stylu "był brzuch to gdzie jest dziecko?"). Syn
  • Odpowiedz
@czyli: masz wybór, możesz oddać dziecko
Możesz zgłosić się do Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego, gdzie po rozmowie z pracownikiem i wstępnej deklaracji o oddaniu dziecka do adopcji wyrażasz zgodę na to, aby po urodzeniu dziecko przebywało na Oddziale Pre-adopcyjnym lub w Rodzinie Zastępczej do czasu złożenia zrzeczenia w Sądzie.
lub możesz sobie je zostawić.
  • Odpowiedz
Spytajcie swoje matki, swoje żony, siostry, przyjaciółki i kochanki... Co najmniej jedna z nich poddała się aborcji (albo dokonałaby takiego wyboru).


@czyli
Ale masz jakieś wsparcie, czy po prostu uprawiasz urbanowski panświnizm?
PS. Wpis godzinę po założeniu konta...fajny troll nam się trafił...2/10 bo odpisałem.
  • Odpowiedz
@czyli: Karankowi mokro się robi na samą myśl że może komuś coś nakazać/zakazać, dla niego ludzie to bydło, maszynki do łupienia kasy, to megaloman, on stawia siebie wyżej od Jezusa, niestety teraz o aborcji decyduje czarna mafia która de facto daje mu władzę, więc zakaz wejdzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz