Wpis z mikrobloga

@Satan696: Obrazek oczywiście obrazuje istotny problem, ale nie wiem czy dokładnie taki jak OP ma na myśli.

Jeśli weźmiemy białe czy żółte dziecko i zabierzemy mu dostęp do normalnej edukacji, to w wieku 18 lat w teście IQ wypadnie jeszcze gorzej niż te afrykańskie kraje.

Czy są jakieś różnice genetyczne które uzasadniają niższe IQ u czarnych? Nie wiem, pewnie i są, ale raczej nie aż takie. W badaniach przeprowadzanych w stanach
@xeeeeeeenu: Jedno z tłumaczeń jest takie że z racji większej dawki testosteronu, szybciej się rozwijają ale też są nad aktywni co prowadzi do ich problemów w nauce ale są lepsi w sporcie. W sumie nie ma czarnych noblistów którzy wnieśli by coś do nauki ale jest masa czarnych olimpijczyków. Imo coś jest na rzeczy.
Problem w tym że zmanipulowane i politycznie poprawne media oraz politycy nie powiedzą że różne grupy("rasy") ludzi
@xeeeeeeenu: Dodatkowo też jest pełno żydów wśród noblistów, nie patrzałem na pochodzenie ale obstawiam że są to Aszkenazi którzy mają najwyższe IQ.
Imo to też może tak że wśród Żydów dobierano się względem hajsu i wykształcenia(wiadomo, ciężka sytuacja w europie) a w afryce człowiek musi być bardziej męski = więcej testosteronu, w sumie teoria przypomina trochę jak hodowlę zwierząt dzięki której z wilka można zrobić psa. ( ͡° ͜ʖ
@Satan696: zacznijmy od tego, ze ten obrazek pochodzi z książki, która została doszczętnie zaorana przez świat naukowy. Okazało sie np. ZTCP, że próbkę badawczą któregoś kraju w Ameryce Łacińskiej stanowiły dzieci z ośrodka dla niepełnosprawnych w Hiszpanii. Kompletny absurd.

Poza tym, IQ wbrew temu co większość osób myśli to nie jest czynnik biologiczny, a w dużej mierze środowiskowy, wiec nie dziwne, ze mniej rozwinięte kraje mają to IQ mniejsze. I dlatego
@Satan696: Zacznijmy od tego, że obecne testy IQ nie są zbyt miarodajne dla Afryki, bo mierzą takie rodzaje inteligencji, których tam się nie rozwija z powodu niskiego poziomu bądź braku szkolnictwa.

Gdyby zaś testem IQ było przetrwanie w dżungli to po 4 godzinach większość Europejczyków poddałaby się.

USA są dowodem na to, że gdy czarny i biały wychowują się w takich samych warunkach to nie ma między nimi różnic intelektualnych.
@CrtZ: @GordonLameman: Zaraz zaraz, nie trafiłem w testach IQ żeby była potrzebna wiedza więc nie rozumiem co ma do tego szkolnictwo? materiał, osobiście uważam że teoria co do równości IQ w stanach pochodzi nie z badań a z wciskania dalszego kitu że wszyscy są tacy sami. Niestety ale dalej nie mamy naukowego nobla dla czarnych i masę czarnych olimpijczyków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Satan696: Szkoła nie uczy tylko wiedzy, ale także kreatywności, logicznego myślenia etc.

Możes sobie uważać. Są fajne badania, które pokazują, że gdy czarni uczniowie nie wiedzieli o rywalizacji z białymi to w testach osiągali takie same wyniki.

Niestety ale dalej nie mamy naukowego nobla dla czarnych i masę czarnych olimpijczyków.


@Satan696: Brednie.
Sir William Arthur Lewis - ekonomia.
@GordonLameman: @Satan696: pojawiają się badania (nie widziałem, tylko słyszałem), mówiące, ze dzisiejsze dzieci mają o wiele gorszą wyobraźnię przestrzenną od dzieci żyjących jeszcze dekadę temu. Czemu? Bo zamiast układać klocki siedzą na telefonach i tabletach. I tak samo jest z innymi aspektami mózgu - jeśli nie trenuje się go to się nie rozwija.

Dla dziecka wykształconego w europejskiej szkole aspekty geometryczne obecne w testach IQ są zrozumiałe, dla dziecka wychowanego