Wpis z mikrobloga

Ćwiczenia na mięśnie boczne brzucha i zębate (moim zdaniem ładne mięśnie) kluczowe dla likwidacji bocznej opony,sylwetki V i mocnych schabów.To są ćwiczenia dla tych ,którzy nie lubią dennych brzuszków (czyli ja),przykłady z kettlem(twist wykonuje się z byle czym hantlem,piłką itd.),hantlem lub bez przyrządów (nie będę wstawiał tyle zdjęć,bez przyrządów to : boczne brzuszki,plank boczny,itd.),parę zdjęć w komentarzach,wstawiam te które dobrze wchodzą(każdy ma inne upodobania) #silownia #mikrokoksy
ErikPrycz - Ćwiczenia na mięśnie boczne brzucha i zębate (moim zdaniem ładne mięśnie)...

źródło: comment_Fqm0yUGfIEsYddZPOUSIIghVln2bV91a.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@Juice110: nie przywiązuj wagi do tego określenia,nie jest ono istotne,mięśnie boczne to zupełnie inny zestaw ćwiczeń na które zwykłe brzuszki nie wchodzą (chyba ,że te brzuszki boczne),cały bok trzeba uskuteczniać tymi przykładami ćwiczeń,mięsień zębaty z kolei wyrabiają też pompki(szczególnie ze stopami na podwyższeniu) i ćwiczenia na klatkę ale na ławce skośnej (do góry)
  • Odpowiedz
@ErikPrycz: To jakiś poradnik pod tytułem "Jak zrobić sobie krzywdę w czterech prostych krokach"?

Mięśnie gorsetu nie służą do skręcania się na boki. Weź się ustaw jak do martwego, napnij i spróbuj obrócić. Nie idzie? Gratuluję, właśnie użyłeś mięśni stabilizujących kręgosłup. A Ty chcesz je ćwiczyć skręcaniem się i wyginaniem na boki.
  • Odpowiedz
@churagan: sztangielka unoszona bokiem - też mi się gdzieś przewinęło ,że (według badań)wchodzi bardziej na mięśnie stabilizujące ale jest to oficjalne ćwiczenie od Delaviera na mięśnie boczne i dlatego wstawiłem,reszta to naturalne ćwiczenia
  • Odpowiedz
@berti: ehhh tu chyba chodzi o to : "ty patrz zielonka chciał błysnąć w komentarzu" ,przecież to jest klasyka ćwiczeń :twist ,kettlebell around the world - o to wam chyba chodzi (to jest naturalny ruch tenisowy i faktycznie lepiej na początku używać małych ciężarów),skręty ,ketllebell wokół ciała -to jest naturalny ruch
  • Odpowiedz
@ErikPrycz: nie, po prostu wspomniałeś o ćwiczeniu dla sylwetki a @churagan patrzył na to przez pryzmat ćwiczeń stabilizujących, które mają inny cel. Nie doszukuj się rzeczy których nie ma.
Ruch tenisowy nie jest naturalny tylko tenisowy.
  • Odpowiedz
@berti: dobra ,dobra frycowe muszę zapłacić za zielonkę,wy jesteście tu kierownikami i ja nie mam zamiaru tu na siłę błysnąć ,bo to nie sztuka wstawić z internetu tysięcy obrazków,motywatorów i przykładów ćwiczeń ,a raczej te które wiem po sobie ,że wchodzą ,slingshot ,skręty to naturalny ruch pozostaję przy swoim ,ta sztangielka bokiem owszem może niezbyt ale to ćwiczyć z mniejszymi ciężarami
  • Odpowiedz
@ErikPrycz: ostatnie co mnie obchodzi to jak portal ze śmiesznymi obrazkami oznacza staż zalogowanego użytkownika.

Dam Ci przykład naturalnych funkcji ukladu ruchu człowieka
chodzenie/bieganie
skakanie
siadanie/wstawanie
podnoszenie
przyciąganie
odpychanie

Rotacje w płaszczyźnie poprzecznej wynika z anatomii mięśni stabilizujących. Możesz ją wykonać, ale jest to efekt uboczny tego jak poprzyczepiane są mięśnie, których główną funkcją przy obustronnym skurczu jest uniemożliwienie tej rotacji.
  • Odpowiedz
@berti: kierowniku jedziemy w tę samą stronę na tym tagu i mam nadzieję ,że nie raz urządzimy jeszcze pogaduchę ale czuję ,że gdyby mój staż wynosił np. 2 lata to byś napisał : "dobre ćwiczenia" ale tak nie jest więc piszesz jak bym wstawiał ćwiczenia dla Leslie Nielsena w gipsowym kaftanie,kumam o co ci chodzi ale podałem prawie wszystkie wersje :od najmniej mającego znaczenie na kręgosłup (plank boczny) do (przyjmuję waszą
  • Odpowiedz
@ErikPrycz: nie, napisałbym niczego innego. Argumentowałem tu wielokrotnie dlaczego w pewnych kwestiach nie zgadzam się z takimi ludźmi jak Seba Kot, Knife czy Damian Parol. Staż nie ma tu nic do rzeczy. Użytkownicy tu też nie są głupi i nie przeciągniesz nikogo na swoją stronę grając pokrzywdzonego. Bądź merytoryczny i tyle.

Poza tym nigdzie nie napisałem, że to złe ćwiczenia. Wskazałem tylko w którym miejscu spieracie się a tak na prawdę
  • Odpowiedz
@ErikPrycz no akurat @berti jedzie każdego rowno, wiec tu masz slaby argument xD co do rozbudowy skosow, okej, fajne - niezgodne z nasza mechanika, ale dziala. Problem, ze powiększa talie, bo w koncu rozbudowujesz miesnie.
  • Odpowiedz
@berti: nie gram pokrzywdzonego jeśli już to znającego miejscę w szeregu ,bo z pewnością są tu koksy z tysiąc razy większą wiedzą praktyczną i teoretyczną,nie mam też zamiaru nikogo przeciągać na swoją stronę , uważam ,że wjazd w te ćwiczenia był trochę na wyrost ,bo podałem również przykłady najmniej "inwazyjne" na kręgosłup ale chętnie obejrzę twoją wersję ćwiczeń na boki i ewentualnie skomentuję,powtórzę plank,slingshot co widać zresztą na rysunku nie jest
  • Odpowiedz