Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@KrylAntarktyczny: tak szczerze znam kilku księży którzy byliby przeciwni zakazowi aborcji. Znam też paru betonowych którzy są za. Tam jak w każdym miejscu też jest podział na trochę mądrzejszych (w wiekszości młodszych lub lepiej wykształconych) i beton. Problem w tym że beton u nich rządzi a reszta w miarę mozliwości się nie wychyla by nie mieć problemów.
@The_Starfish: Kościół uczy, że Bóg stwarza z nicości duszę każdego poczętego dziecka. Ponieważ nie istniała ona przed poczęciem, dlatego też nie mogła popełnić żadnego grzechu. Według nauki Kościoła grzech pierworodny istnieje w duszy jako następstwo upadku Adama.

Każdy człowiek przychodzi na świat w sytuacji odkupieńczej łaski Chrystusa. Dzieci ochrzczone sa - bez własnej zasługi - uprzywilejowane korzystaniem w sposób sakramentalny ze skutecznego środka gładzącego winę grzechu pierworodnego.

Przywilej, dzięki któremu zostają
@KrylAntarktyczny: @The_Starfish: @thewickerman88: @sinusik:
Z Biblii wzięte.
Każde ciało bez ducha jest martwe. Jakuba 2:26 „Albowiem jako ciało bez duszy jest martwe, tak i wiara bez uczynków martwa jest.” W łonie matki już te komórki młodego człowieka są żywe, rozwijają się, są jakimś tam ciałem, więc te ciało w łonie matki ma ducha. Od poczęcia wszystkie nienarodzone i narodzone dzieci, które jeszcze nie popełniły grzechu idą do
juz te żywe komórki powiadasz?


@The_Starfish:

Poczęcie, jako zapłodnienie u człowieka – moment powstania zygoty – macierzystej komórki zarodkowej – wskutek połączenia żeńskiej gamety – komórki jajowej z gametą męską, plemnikiem.


Od tego momentu te ciało powstałe z połączania komórki jajowej z plemnikiem ma ducha.
@bertikop
@The_Starfish podpinam sie do tematu.
Czy skoro tylko 1/3 zygot/embrionow/zarodkow ulega implantacji w endometrium, to w tych 2/3 mówimy o zabojstwie?
Czy powinnismy prowadzic postepowanie wyjasniajace, czy matka mysla, uczynkiem, zaniedbaniem nie doprowadzila do smierci zarodka? A jesli np palila to czy powinnismy ja skazywac z tytulu zabojstwa?
Nie wiadomo czy zygota przyjdzie na swiat do 22 tyg, kiedy to plod ma juz minimalne szanse przezyc poza lonem matki oraz kiedy
@The_Starfish: @Aequitas87:
Zajeżdża mi tu za bardzo biologią. Znam tylko podstawy. Do czego zmierzacie?

Czy powinnismy prowadzic postepowanie wyjasniajace,...

Jak się nie mylę, to morderstwo może być nieumyślne albo z premedytacją. Jeśli wierząca w Jezusa matka wiedziała, że biorąc pigułkę morduje swoje dziecko to jest to morderstwo z premedytacją i Bóg postanowi co z nią zrobić. Jeśli nieumyślnie to spowodowała to zgadnijcie, Bóg kary nie da. A człowiek jak udowodni,
Zajeżdża mi tu za bardzo biologią. Znam tylko podstawy. Do czego zmierzacie?


@bertikop: co znaczy za bardzo?

Zadałam tylko konkretne pytanie dotyczące spotykanej w naturze sytuacji. Pytam o konkretny moment, w którym powstaje dusza.

Sam napisałeś, że:

W łonie matki już te komórki młodego człowieka są żywe, rozwijają się, są jakimś tam ciałem, więc te ciało w łonie matki ma ducha.


Jeżeli żywe multipotencjalne ludzkie komórki (zawierają materiał genetyczny człowieka,
podpinam się: a chrzci się zaśniad groniasty częściowy? Przecież zawiera elementy wątłego człowieka


@The_Starfish: Nie chrzci się

Pytam o konkretny moment, w którym powstaje dusza.

nawet jeśli sperma jest triploidalna? Liczy się moment zlania cytoplazmy czy połączenia materialu genetycznego? (kilka godzin później)


A co to ma do rzeczy? Licytujemy się kiedy dokładnie coś ma duszę, a kiedy nie i jak znamy dokładną granicę, to sobie możemy usuwać, zmieniać, manipulować itd.? Jak
@The_Starfish: Ale co mi nie pasuje do logiki? Możesz mi rzucać jeszcze bardziej skomplikowanymi zagadnieniami i skrajnymi przypadkami, ale i tak ci odpowiem, że "nie wiem", bo się na tym nie znam na takim poziomie. Brak odpowiedzi na pytanie, czy dusza człowieka powstaje w momencie zlania cytoplazmy, czy może połączenia materiału genetycznego, nie będzie powodem do zanegowania mojej wiary (bo zmierzamy chyba w tym kierunku myślowym?). Nie chcę odrzucać takiej wiedzy,
@Aequitas87:

2/3 zarodkow nie zagniezdza sie zupelnie naturalnie, bez pigulek, zastrzykow i innych manipulacji medycznych

Co znaczy „ przez zastrzyk czy inne manipulacje medyczne”, że zapłodnienie następuje poprzez czyn człowieka poza ciałem kobiety? W laboratorium? Mowa o In vitro? Jeśli człowiek łączy plemnik z komórką w warunkach laboratoryjnych to musi uważać by tego zarodka nie zabić. To już morderstwo. W pewnych momentach można pewnie mówić o ludobójstwie.

@The_Starfish:

co znaczy